1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Osman Yumakoğulları Vefat Etti
Osman Yumakoğulları Vefat Etti

Osman Yumakoğulları Vefat Etti

Milli Görüş hareketinin önemli isimlerinden Osman Yumakoğulları vefat etti.

A+A-

Milli Görüş hareketinin duayen isimlerinden, bir süredir tedavi gören Avrupa Milli Görüş Teşkilatları (AMGT) Kurucu Başkanı, eski milletvekili ve Saadet Partisi eski İstanbul İl Başkanı Osman Yumakoğulları (69) uzun süredir tedavi gördüğü Florya Biruni Hastanesinde vefat etti.

Cenazesi yarın Fatih Camii'nde ikindi namazına sonrası kılınacak namazın ardından Merkezefendi Kabristanlığında defnedilecek.

OSMAN YUMAKOĞULLARI KİMDİR

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde 1947'de dünyaya gelen Osman Yumakoğulları İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu. Beyoğlu Merkez Vaizliği, Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Bursa İlim Yayma Cemiyeti ve Osman Gazi İlim Kültür Vakfı Başkanlığı, Bursa Marmara Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği, Avrupa Milli Görüş Teşkilatları Genel Başkanlığı, Milli Gazete Avrupa bölümü Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Refah ve Fazilet Partilerinden 20. ve 21. Dönem İstanbul Milletvekilliği yaptı. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel İdare Kurulu (GİK) görevlerinde de bulunan Yumakoğulları evli ve iki çocuk babası.

Gurbetteki işçilere sahip çıkan Avrupa Milli Görüş'ün başkanlığını iki dönem yürüten Osman Yumakoğulları'nın yaklaşık 5 yıl önce de 6 kalp damarı değiştirilmişti. Yıllardır şeker hastası olan Yumakoğulları, uzun süre yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

HABERE YORUM KAT