1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Orucumuzu da Bırakmıyoruz"
"Orucumuzu da Bırakmıyoruz"

"Orucumuzu da Bırakmıyoruz"

Zonguldak'ta maden işçileri Ramazan Ayı'nın ilk sahurunu yerin metrelerce altında yaptı.

A+A-

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesindeki özel maden ocağı firmasında 00.00-08.00 mesaisinde çalışan işçiler, sahur vaktinin yaklaşmasıyla baretlerinin ışığının aydınlattığı karanlık dehlizde ahşap direk ve kalaslardan sofralarını oluşturdu.

Yanlarında getirdikleri domates, biber, peynir, konserve ve ekmeği, ocak içinde kömürden kararmış elleriyle yiyen işçiler, ezan vaktinin gelmesiyle oruç için niyette bulunup, dua etti.

İşçiler, daha sonra maden ocağındaki mesailerine devam etti.

“Orucumuzu İnşallah Ailemizle Açacağız”

Madende 7 yıldır çalışan Metin Çayır, AA muhabirine, her ramazanda mesai saatlerine göre ya sahur ya da iftar sofralarında arkadaşlarıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Madenciliğin dünyanın en zor mesleği olduğunu dile getiren Çayır: "Ramazanın ilk gününde huzur içerisinde bir araya geldik. Yer altında çalışıyoruz. Alışkın olduğunuz zaman hiçbir şey size zor gelmez. Ailemizden uzak, ramazanın ilk sahurunu yapıyoruz. Orucumuzu ise inşallah ailemizle açacağız." diye konuştu.

“Orucumuzu da Bırakmıyoruz”

Turan Kıraç da yaklaşık 8 yıldır madende çalıştığını belirterek: "Ramazan Ayı’nda vardiya dönüşlerine göre yer altında ya sahur yapıyoruz ya da iftar. Yer altında oruç tutmanın zorlukları oluyor ama üstesinden geliyoruz. Amirlerimizin gözetiminde çalışıyoruz. Ailemize ekmek getiriyoruz. Orucumuzu da bırakmıyoruz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum