1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Ortaya Çıkan Tabloya Saygılıyız'
'Ortaya Çıkan Tabloya Saygılıyız'

'Ortaya Çıkan Tabloya Saygılıyız'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "7 Haziran'da nasıl milli iradeye saygılı olduysak, 1 Kasım'da da ortaya çıkan tabloya aynen saygılıyız" dedi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

İlk teşekkürü bütün vatandaşlara yapan Kemal Kılıçdaroğlu, "Sandıklara gittiler, oylarını verdiler, güzel bir seçim süreci geçirdik" diye konuştu.

İkinci teşekkürü parti örgütüne yapan Kılıçdaroğlu, örgüt üyelerinin ıslak imzalı tutanakları genel merkeze göndermeye devam ettiklerini belirterek, partililerden sonuna kadar beklemelerini, ondan sonra evlerine gidip uyumalarını istedi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ortaya çıkan tablo CHP'nin sorumluluğunu çok daha ileriye taşımıştır, bunun bilincindeyiz. Biz bu ülkede güçlü bir demokrasinin, sağlıklı bir demokrasinin, iyi işleyen kuralların olmasını arzu ediyoruz. Dolayısıyla ortaya çıkan tablo diğer muhalefet partileri oy kaybettiğinden dolayı bizim sorumluluğumuz parlamentoda, parlamentoda dışında da çok daha fazla artmıştır. Bir başka önemli gerçek; Türkiye bu seçimlere olağanüstü koşullara gitmiştir. 7 Haziran-1 Kasım arası olağanüstü koşullar olmuştur, gelişmeler yaşanmıştır. 400'e yakın insan hayatını kaybetmiştir bu süre içinde. Bunun da çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Terör, can ve mal güvenliği her şeyin önüne geçmiştir. 7 Haziran'da nasıl milli iradeye saygılı olduysak, 1 Kasım'da ortaya çıkan tabloya da aynen saygılıyız. Milli iradeye saygı duymak, demokrasinin temel kurallarından birisidir. Hiç kimsenin, hiçbir yurttaşımın bundan en ufak bir endişe duymamasını istiyorum."

"Hiçbir vatandaşımızdan olumsuz tepki almadık"

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim öncesi yaptığı çalışmalardan ve ortaya koyduğu tablodan dolayı hiçbir vatandaştan olumsuz bir tepki almadıklarını da vurguladı.

Alanlarda hiç kimsenin "şunu yanlış, hatalı yaptınız" diye hiçbir adaylarına tepki göstermediğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Bu şu anlama geliyor; CHP'de yaşanan değişim olumludur ve kararlılıkla devam edecektir" ifadesini kullandı.

AA

HABERE YORUM KAT