Org. Kıvrıkoğlu: Toplantıdan Haberim Yok!

27.08.2011 05:13
Org. Kıvrıkoğlu: Toplantıdan Haberim Yok!
Kara kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Genelkurmay Hukuk işlerinde yapılan cezaevinde bulunan generalleri kurtarma toplantısının emrini vermediğini ve başkanlık yapmadığını açıkladı.

Söz konusu açıklamaya Abdurrahman Dilipak köşesinde yer verdi.

Dilipak’ın yazısında söz konusu bölüm:

Önceki günkü yazımla ilgili, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu bir açıklama göndermiş. Bunu sizinle paylaşmak istedim:

“Sayın Abdurrahman Dilipak

Son günlerde bazı basın yayın organlarında; çeşitli davalardan tutuklu bulunan subayların serbest kalmalarını sağlamak amacıyla, tarafımdan verilen talimatla bir çalışma başlatıldığı, çalışmanın askeri hukukçular tarafından gizli olarak yürütüldüğü yönünde haberlere yer verilmektedir.

25 Ağustos 2011 tarihinde Yeni Akit gazetesinde yayımlanan “Kıvrıkoğlu’nun işi zor” başlıklı köşe yazınızda konuya ilişkin görüşleriniz yer almaktadır.

Kara Kuvvetleri Komutanı olarak; Genelkurmay Başkanlığı ve diğer Kuvvet Komutanlıkları personeline toplantı düzenlenmesi konusunda hukuken emir verme yetkim bulunmamaktadır. Fiilen de tarafımdan böyle bir emir verilmemiştir. Ayrıca haber konusu yapılan çalışmaya katılmadığım gibi başkanlık da etmedim.

Bilgilerinize sunulur.

Org. Hayri Kıvrıkoğlu” 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim