1. HABERLER

  2. HABER

  3. Önünde Çok Büyük Bir Eylem Var BBC
Önünde Çok Büyük Bir Eylem Var BBC

Önünde Çok Büyük Bir Eylem Var BBC

İngiltere'nin başkenti Londra'da on binlerce kişi hükümetin 'kemer sıkma' politikasını protesto etmek için kentin merkezindeki BBC binasının önünden yürümeye başladı.

A+A-

Londra'da on binlerce kişi hükümetin kemer sıkma politikasını protesto etmek için BBC binası önünden yürümeye başladı. Kendi binası önünde başlayan yürüyüşü görmezden gelen BBC'ye başta Guardian gazetesi olmak üzere, İngiliz gazetelerinden de tepki yağarken, vatandaşlar da Twitter üzerinden BBC'ye çok sert tepki gösterdi.

Bu bina bizi değil, zengin iş adamlarını temsil ediyor

Geçtiğimiz Cumartesi günü Londra'nın merkezinde düzenlenen yürüyüşe İngiliz sanat camiasından ünlü isimler de katıldı. Yürüyüşün ardından konuşan ünlü komedyen Russell Brand, İngiliz Parlamento binasıni göstererek 'Bu bina bizi değil, sadece zengin iş adamlarını temsil ediyor, gücümüzü geri alma vakti geldi. Neşeli, zahmetsiz ve huzurlu bir devrim yapacağız' dedi.

Bu daha başlangıç

Birçok çevreden kurum ve kuruluşların katıldığı eylemlerde aktivistler 'bunun sadece bir başlangıç olduğunu ve bununla yetinmeyeceklerini' söylediler. İngiltere'deki koalisyon hükümeti vergileri artırması ve kemer sıkma politikası uygulaması sebebiyle sık sık protesto ediliyor. Sendikalar ise iş kaybına sebep olacağı için önlemlere karşı çıkıyor.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT