One Minute Mehmet Ali Kılıçbay

07.06.2010 00:20
One Minute Mehmet Ali Kılıçbay
Mehmet Ali Kılıçbay su katılmamış bilimperest. Uzun zamandır Newsweek Türkiye’nin “orta yol” sayfasında yazıyor. Çoğu zamanda küfrediyor.

Ahmet Yasin Sezer / Haksöz Haber

Bilimsel küfürler ayrıcalıklıdır ya. Onun avantajını kullanıyor her zaman. Bu haftaki yazısında HAMAS'la İsrail'i eşdeğer görerek zulümlerine zulüm katmakta hatta HAMAS'ı düpedüz faşist olarak görmektedir. İslamcı basının kullandığı İslami içerikli kavramlardan duyduğu rahatsızlığı ifade ederek "kutsal savaş"ın terimlerini kullanmanın Türkiye'yi hesap soran konumundan hesap sorulabilir konuma düşüreceğini ifade etmektedir. Yardım adına "cihat" yapmanın "fütursuzluk" olduğunu belirttikten sonra kendi saplantılarını yapılan yardımların niteliğine getirebilmekte ve Hamas üzerinden açıkça küfretmektedir: "Gazze'ye giden yardımların Hamas tarafından muhtaç Filistinlilere değil, kendi militan ve yandaşlarına dağıtıldığı iyi bilinmektedir. "Yardımı doğrudan Hamas'a vereceğiz " demek, "Hamas faşizmini destekliyoruz" demektir".

Faşizmin ne olduğunu bilen Kılıçbay'a faşizmi öğretecek halimiz yok. İnsanlığını unutmuş çünkü. Yoksa vicdanların aralarındaki derin farkı çoktan kabul ettiği Likud ve Hamas'ı eşdeğer görebilmek ancak bu unutuşun sonucunda ortaya çıkabilecek bir akıl kirliliğidir.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim