ÖNDER'in Yeni Genel Başkanı Halit Bekiroğlu Oldu

14.06.2015 23:50
ÖNDER'in Yeni Genel Başkanı Halit Bekiroğlu Oldu
ÖNDER 53. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut, görevi Halit Bekiroğlu'na devretti.

İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) 53. Olağan Genel Kurulu ve 11. İmam Hatipliler Kurultayı, Cağaloğlu'ndaki Milli Türk Talebe Birliği Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Korkut konuşmasında, Anadolu'nun farklı yerlerinden genel kurula gelenlere, 28 Şubat'tan sonra imam hatip okullarının önem kazanmasına ve yasakların ortadan kaldırılmasına öncülük edenlere teşekkür etti.

Görevi, layıkıyla yerine getirecek kişilere devretmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Korkut, "Zor zamanlar, kolay zamanlar arkasında bugün milyonu aşan öğrenci sayısıyla, bin imam hatip lisesiyle ülkemizin geleceğe daha güçlü taşınması için misyon üstlenmiş, geleceğin teminatı, olarak hizmetlerine devam edecek. ÖNDER olarak geçmişten aldığımız zenginliğe geleceğe taşımak, son 13 yıldır yapılan reformları sahiplenmek ve geleceğe taşımak için mücadele etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Halit Bekiroğlu kimdir? 

Elazığ'da 1975'te doğan Bekiroğlu, 1993'te Malatya İmam Hatip Lisesi'nden, 1997'de Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu.

Yüksek lisansını 2001'de Marmara Üniversitesi İslam Bilimleri Enstitüsü İslam Felsefesi Bölümü'nde yapan Bekiroğlu, Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktora eğitimini sürdürüyor.

Bekiroğlu, 28 Şubat sürecinde öğretmenlik yapamadığı için 1999'da başladığı dış ticaretle ilgilenmeye devam ediyor. ÖNDER Genel Başkan Yardımcılığı, MÜSİAD Tacikistan Temsilciliği, İstanbul İhracatçı Birlikleri Hububat Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği, Marmara Üniversitesi Mezunları Derneği, Uluslararası Hak İhlalleri Merkezi, Cihannuma Derneği ve Yedihilal Derneği'nin danışma kurulu üyeliği, İHH İnsani Yardım Vakfı yönetim kurulu üyeliği, Milli Gençlik Vakfı İstanbul Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Bekiroğlu, Gerçek Hayat Dergisi'nde yazılar yazıyor.

Zaman zaman Anadolu Gençlik Dergisi'nde de yazılar kaleme alan Halit Bekiroğlu'nun "Hamira'dan Duşanbe'ye" isimli şiir kitabı ve "Said Halim Paşa'nın Ahlak ve Siyaset Düşüncesi" adlı kitabı bulunuyor. İyi derecede Arapça, Farsça ve Özbekçe, orta düzeyde İngilizce ve Rusça bilen Bekiroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır. 

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim