1. HABERLER

  2. HABER

  3. ÖNDER, 28 Şubat Davasına Müdahil Oluyor
ÖNDER, 28 Şubat Davasına Müdahil Oluyor

ÖNDER, 28 Şubat Davasına Müdahil Oluyor

ÖNDER, 28 Şubat Davasına müdahil olacağını duyurdu. İşte ÖNDER'den yapılan açıklama...

A+A-

ÖNDER’den yapılan açıklama:

Davamızın peşindeyiz…

1958 yılından beri İmam Hatip Okullarına hamilik yapan, en zor dönemlerde bile davası için dimdik ayakta durup, onurluyla mücadele eden ÖNDER olarak bizler, 19.12.2014 tarihinde, saat 09.40’da, İstanbul Çağlayan’daki 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 28 ŞUBAT davasına müdahil olacağız.

Bilindiği üzere, 28 Şubat 1997 tarihinde gerçekleşen Milli Güvenlik Kutulu Toplantısına binaen ‘’28 Şubat Darbe Davası’’ olarak adlandırılan yargılama süreci devam etmektedir Bizler de bir siyasi hareketin tüm mensuplarına karşı, her türlü baskı unsuru devreye sokularak toplum mühendisliği yapılan bu süreçle ilgili davayı yakinen izlemekteyiz. 

28 Şubat süreci bu ülkenin sayıları milyonları aşan insanının inandıkları değerler yüzünden sistemli bir şekilde psikolojik baskı altında tutulduğu, dışlandığı, ötelendiği ve kazanılmış haklarının birçoğunu yitirdiği bir dönem olmuştur.  Binlerce insanın akıl sağlığı hedef alınmıştır.  Haksız yere tutuklananların ve hüküm giyenlerin, öğrenim hakkı elinden alınanların, okudukları okulu bırakmak zorunda kalanların, bizzat eğitim sürecinin dışına atılanların, meslekten uzaklaştırılanların ya da mesleğini bırakmak zorunda kalanların sayısı bugün halen bilinmemektedir. 

Biz ÖNDER Derneği olarak, yetkilileri acilen bu noktada adımlar atmaya davet ediyor, sizleri de davamızın takipçisi ve destekçisi olmak için 19 Aralık'ta saat 09.40’da İstanbul Çağlayan adliyesinde bu tarihi ana şahit olmaya çağırıyoruz.

ÖNDER

 

HABERE YORUM KAT