Ölmez: Kılıçdaroğlu Encümen-i Daniş’e Baksın

20.02.2011 05:23
Ölmez: Kılıçdaroğlu Encümen-i Daniş’e Baksın
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ergenekon Terör Örgütü’ne sahip çıkan “Nerede bu örgüt? Gidip üye olacağım!” şeklindeki sözleri kamuoyunda tartışılıyor.

Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasında gözaltına alınan ve 22 ay Silivri Cezaevi'nde kalan Erol Ölmez, Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, "Sayın Kılıçdaroğlu ve onun zihniyetinde olanlar buyursun gelsin, ben üye yapmaya hazırım" dedi.

Ergenekon sanığı Erol Ölmez; "Kemal Kılıçdaroğlu'na açıkça ve net söylüyorum. Bu ülkede Ergenekon yapılanması vardır. Kılıçdaroğlu; 'Nerede bu örgüt? Gidip üye olacağım!' diyor. Bu açıklamasıyla halkı yanlışlarla, yalanlarla yönlendirme politikası yapmaktadır" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Erol Ölmez, "Bu ülkede Ergenekon vardır ve eğer ki bir adres isterse, bilindiği gibi iki yerde aramak gerekir. Biri, Encümen-i Daniş ve TSK. Encümen-i Daniş, bu ülkenin her alanında aktif rol oynamış, özellikle illegal ve legal olarak siyasal gizli bir güçtür. Sayın Kılıçdaroğlu ve onun zihniyetinde olanlar buyursun gelsin, ben üye yapmaya hazırım" şeklinde konuştu. Ergenekon Terör Örgütü iddianamesinde, 'Encümen-i Daniş' oluşumuna yer veriliyor.

Kenan Kıran / Yeni Akit

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim