1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ölmez: Kılıçdaroğlu Encümen-i Daniş’e Baksın
Ölmez: Kılıçdaroğlu Encümen-i Daniş’e Baksın

Ölmez: Kılıçdaroğlu Encümen-i Daniş’e Baksın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ergenekon Terör Örgütü’ne sahip çıkan “Nerede bu örgüt? Gidip üye olacağım!” şeklindeki sözleri kamuoyunda tartışılıyor.

20 Şubat 2011 Pazar 05:23A+A-

Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasında gözaltına alınan ve 22 ay Silivri Cezaevi'nde kalan Erol Ölmez, Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, "Sayın Kılıçdaroğlu ve onun zihniyetinde olanlar buyursun gelsin, ben üye yapmaya hazırım" dedi.

Ergenekon sanığı Erol Ölmez; "Kemal Kılıçdaroğlu'na açıkça ve net söylüyorum. Bu ülkede Ergenekon yapılanması vardır. Kılıçdaroğlu; 'Nerede bu örgüt? Gidip üye olacağım!' diyor. Bu açıklamasıyla halkı yanlışlarla, yalanlarla yönlendirme politikası yapmaktadır" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Erol Ölmez, "Bu ülkede Ergenekon vardır ve eğer ki bir adres isterse, bilindiği gibi iki yerde aramak gerekir. Biri, Encümen-i Daniş ve TSK. Encümen-i Daniş, bu ülkenin her alanında aktif rol oynamış, özellikle illegal ve legal olarak siyasal gizli bir güçtür. Sayın Kılıçdaroğlu ve onun zihniyetinde olanlar buyursun gelsin, ben üye yapmaya hazırım" şeklinde konuştu. Ergenekon Terör Örgütü iddianamesinde, 'Encümen-i Daniş' oluşumuna yer veriliyor.

Kenan Kıran / Yeni Akit

HABERE YORUM KAT