Öldürülen Hizbullah Militanının Üzerinden Çıkan Video

10.03.2015 16:08
Öldürülen Hizbullah Militanının Üzerinden Çıkan Video
Suriye'de rejim güçleriyle ortak katliamlar düzenleyen Hizbullah militanlarından birinin üzerinden video görüntüsü çıktı. Görüntüler bölgede katliam gerçekleştiren Hizbullah ve diğer milislerin ne sebeple katliamlar gerçekleştirdiğini ispatlar nitelikte.

Esed güçlerine karşı savaşan direnişçiler, geçen haftalarda Halep bölgesinde düzenledikleri operasyonlarda aralarında Hizbullah, Afganistan, İran ve Esed rejiminde görevli üst düzey subaylarında bulunduğu 500'e yakın kişiyi öldürerek rejim güçlerine büyük oranda darbe vurmuştu.

Yaşanan şiddetli çatışmalarda yüzlerce milis ve asker direnişçiler tarafından esir alınırken, rejim güçleri ise birçok noktayı direnişçilere kaptırarak bölgeden ölen askerlerin cesetlerini alamadan geri çekilmişti.

Direnişçiler, Halep bölgesinde girdiği çatışmalarda ölü ele geçirdiği bir Hizbullah militanın üzerinden çıkan kayıtlı videoyu sosyal medyada yayınladı.

İşte bölgede para karşılığında rejim güçleri saflarında savaşan Hizbullah militanlarının katliamda Hz. Ali ve Hz. Zeynep'i bahane ederek sarf ettiği o sözler. 

ISLAH HABER


 

Etiketler: , , ,
 • Yorumlar 10
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim