Öğrenciye Başörtü Serbestliği Geliyor

09.01.2014 08:11
Öğrenciye Başörtü Serbestliği Geliyor
Yusuf Tekin, Okullarda sadece Kur'an-ı Kerim dersinde başlarını örtmelerine izin verilen öğrencilerin, tüm derslere başörtülü olarak katılabilmelerini sağlayacak bir düzenleme çalışması yapıldığını belirtti.

Elif Özlem Karataş | Yeni Şafak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Siyaset SETA Eğitim Direktörü Dr.Bekir Gür'ün moderatörlüğü ile düzenlenen 2013 Eğitim değerlendirme çalıştayına katıldı. Okullarda sadece Kur'an-ı Kerim dersinde başlarını örtmelerine izin verilen öğrencilerin, tüm derslere başörtülü olarak katılabilmelerini sağlayacak bir düzenleme çalışması yapıldığını belirten Tekin, 'Şu anda ders bazlı benim de tasvip etmediğim bir uygulama söz konusu, bu çalışma gündemimizde' dedi. Tekin, daha önce belirlenen takvimi, 'Bu yıl biz kıyafetle ilgili düzenlemeyi bir an önce yapmak zorundaydık. O yönetmeliği, biraz daha üzerinde çalışıp 2014'ün bahar aylarında değiştirelim demiştik' diye konuştu.

28 Şubat döneminde görevden atılan öğretmenlerin belge ve verilerine ulaşmakta zorluk yaşadıklarını da belirten Tekin, başvuru yapan tüm öğretmenleri atamaya çalıştıklarını ifade etti. Bu çerçevede atama kararnamesi bakanlıkta bulunmayan, kendisinde de bir belge olmayan 50 civarında mağdur için çalışmaların sürdüğünü belirten Tekin, bu çerçevede ataması yapılan diğer öğretmenlerin 15 Ocak'ta görev başı yapacaklarını bildirdi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim