1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. “Oğlumun Canına Kıyanları Lanetliyorum”
“Oğlumun Canına Kıyanları Lanetliyorum”

“Oğlumun Canına Kıyanları Lanetliyorum”

Bitlis'te PKK mensuplarınca yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden Maşallah Şipallı'nın babası, “Oğlumun canına kıyanları lanetliyorum.” dedi.

A+A-

Bitlis'in Güroymak ilçesinde, PKK mensuplarının bombalı saldırısında hayatını kaybeden Maşallah Şipallı'nın ailesi, aradan aylar geçmesine rağmen kaybettikleri evlatlarının acısını unutamıyor.

İlçe Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birliği şantiyesinde bekçilik yaparken, PKK’lı saldırganlarca bir iş makinesinin altına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu kendisine yemek getiren 33 yaşındaki oğlu Maşallah Şipallı'yı kaybeden baba Mehmet Şirin Şipallı (65), yaklaşık 11 ay önce yaşadığı o acı geceyi AA muhabirine anlattı.

Oğlunun hayatını kaybettiği patlamada ağır yaralanan Şipallı, 5 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.

“Eve Geldim ve Oğlumu Kaybettiğimi Burada Hatırladım”

Şantiyede nöbet tutarken oğlundan kendisine yemek getirmesini istediğini belirten Şipallı, patlama ânını şöyle anlattı:

“Şantiyeye ailesiyle gelen oğlumu karşılamak için dışarı çıktım. Şantiyedeki bir greyderin tekerleğinin yanında ateş olduğunu gördüm. Bomba olduğunu bilmiyordum. Greyderin yanmaması için gidip o ateşi almak isterken, oğlum benden önce alıp atmak istedi. Oğlumun eline almasıyla bir anda patlama meydana geldi. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Bitlis'teki hastanelerin ardından Muş'a sevk edildim. Orada 5 gün boyunca yoğun bakımda kaldım. Gözümü açtıktan sonra patlamanın olduğunu hatırladım. Vücûdumun büyük bir bölümü yanmış, birçok yerine bomba parçaları saplanmıştı. Birçok kez ameliyat oldum. Her gün akrabalarım hastaneye ziyaretime geliyordu. Kendilerine oğlum Maşallah neden gelmiyor diye soruyordum. Ancak bombanın oğlumun elinde patladığını hatırlamıyordum. Hastaneden taburcu olduktan sonra eve geldim ve oğlumu kaybettiğimi burada hatırladım.”.

“Hainler Rahat Bıraksa Türkiye Daha da İleri Gidecekti”

“Oğlumun canına kıyanları lanetliyorum. Hakkımı helâl etmiyorum. Onlardan davacıyım.” diyen Şipallı, şunları söyledi:

“Fakir fukaraları öldürüyorlar. Bunu neden yapıyorlar, devletimizi ve askerlerimizi vuruyorlar? Evvelden beri onları sevmiyorum, küfür de etmedim. Kendi işime baktım. Devlet bana bir iş vermişti ve görevimi doğru dürüst yerine getiriyordum. Olayın ardından her gün rahatsızım ve hastanelerdeyim. Oğlumun hayatına kıyanları lanetliyorum. Hakkımı helâl etmiyorum. Onlardan davacıyım. Cumhurbaşkanı’mızı ve Başbakan’ımızı çok seviyorum. Cumhurbaşkanı’mız başa geldiği günden beri Türkiye ayağa kalktı. Türkiye zengin ve iyi bir duruma geldi ama bu hainler rahat bırakmıyor. Eğer bıraksalardı, Türkiye daha da ileri gidecekti. Bu hainleri lanetliyorum.”.

“Kardeşim Geride 3 Yetim Bıraktı”

Şipallı'nın imam olan ağabeyi Sabrullah Şipallı da PKK’nın sivillere yönelik saldırılarını lanetledi.

Devlete, millete ve vatandaşlara haksızlık yapıldığını ve bu haksızlığın hâlen devam ettiğini kaydeden Şipallı, şöyle dedi:

“Nereden, hangi mezhepten, ırktan ve dinden gelirse gelsin, bu saldırıları kınıyoruz ve lanetliyoruz. Saldırılarda en çok masum ve sivil insanlar yara alıyor, zarar görüyor. Kardeşim 33 yaşındaydı, geride 3 yetim bıraktı. Çok acı bir şekilde vefat etti. Kendisi şehit oldu. İnşallah Allah katında da şehittir. Hakkımızı helâl etmiyoruz. Onları da en kötü şekilde lanetliyoruz. Allah onlara, zalimlere ve bütün kâfirlere fırsat vermesin. Bütün şehitlerimize de Allah'tan rahmet, geride kalan ailelerine de sabır diliyorum. Çok şükür müslüman ve muhafazakâr bir aileyiz. Sosyalist ve bu teröristlerle hiçbir ilişkimiz olmamış, olmayacak da.”.

HABERE YORUM KAT