1. HABERLER

  2. HABER

  3. Oğlu Kaçırılan Başkan AKP'den İstifa Etti
Oğlu Kaçırılan Başkan AKPden İstifa Etti

Oğlu Kaçırılan Başkan AKP'den İstifa Etti

Milletvekili seçimlerinden önce oğlu kaçırılan Diyarbakır'ın Hazro ilçesi Belediye Başkanı Fethullah Mehmetoğlu, AK Parti'den istifa etti.

20 Haziran 2011 Pazartesi 17:30A+A-

Mehmetoğlu, istifasına gerekçe olarak 'ilçesine hizmet konusunda hükümetten gerekli desteği alamamasını' gösterdi.

Hazro Belediye Başkanı Fethullah Mehmetoğlu'nun oğlu AK Parti ilçe ikinci başkanı Fuat Mehmetoğlu, 26 Mayıs günü Diyarbakır-Bingöl karayolunun Kocaköy-Gökçen köyü yol ayrımında kaçırıldı. Mehmetoğlu'nun aracı da ateşe verildi. Diyarbakır Valiliği, Mehmetoğlu'nu PKK'lilerin kaçırdığını iddia etti.

Oğluna henüz kavuşamayan Hazro Belediye Başkanı Fethullah Mehmetoğlu, sabah saatlerinde düzenlediği basın toplantısı ile AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı. Diyarbakır ve ilçelerinde AK Parti'den seçilen tek ilçe belediyesi olduklarını anlatan Mehmetoğlu, ancak hizmet konusunda kendilerine verilen hiçbir sözün tutulmadığını savundu. Mehmetoğlu, "İlçemizin sorunlarını içeren bir rapor hazırlayarak il başkanlığına, milletvekillerine, yerel yönetimlerden sorumlu AK Parti genel başkan yardımcısına ve sayın Başbakan'a gönderdik. Hiçbir sonuç alamadık. Bir iktidar partisinin kendi belediyesine bu kadar duyarsız kalması nedeniyle meclis üyelerimle birlikte AK Parti'den istifa ediyorum." dedi.

Mehmetoğlu: BDP'ye geçebilirim

Milletvekili seçimlerinden önce oğlu kaçırılan Diyarbakır'ın Hazro ilçesi Belediye Başkanı Fethullah Mehmetoğlu, BDP'ye geçme planı yapıyor. Sabah saatlerinde AK Parti'den istifa eden Mehmetoğlu, daha sonra Diyarbakır'a gelerek BDP İl Başkanı Mehmet Ali Aydın'ı ziyaret etti. Mehmetoğlu, daha iyi hizmet alabilmek için BDP'ye geçebileceğini söyledi. Başkalık yaptığı dönemde ilçeye hizmet edemediğini kaydeden Mehmetoğlu, "Bir çöp arabasının dışında bize bir şey yollanmadı. Bir kepçemiz, çöp kamyonu, itfaye, makam aracı bile yok. Oğlum kaçırıldığından bu yana kimse bana sahip çıkmadı. Tabi bunun da küskünlüğü var. Beni hiç kimse arayıp sormadı. Başbakan Erdoğan birçok konuşmasında oğlumdan bahsetti; ama beni aramadı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in Bismil ilçesine yaptığı destekler biliniyor. Bize de bu destekler sağlanırsa biz de BDP'ye geçebiliriz." dedi.

PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen Diyarbakır'ın Hazro ilçesi Belediye Başkanı Fethullah Mehmetoğlu'nun oğlunun kaçırılmasıyla ilgili olarak PKK'den henüz bir açıklama yapılmadı.

İslah Haber

HABERE YORUM KAT