'ODTÜ İlkelliğin ve Vandallığın Ürediği Merkez Olmamalıdır'

23.12.2015 23:13
'ODTÜ İlkelliğin ve Vandallığın Ürediği Merkez Olmamalıdır'
ODTÜ Mezunları Birliği Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk, ODTÜ'de gerçekleşen olaylara ilişkin, "ODTÜ böyle bir sıradanlığın, ilkelliğin ve vandallığın ürediği bir merkez olmamalıdır" dedi.

ODTÜ Mezunları Birliği Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Öztürk, ODTÜ yerleşkesinde meydana gelen olaylara ilişkin, "ODTÜ böyle bir sıradanlığın, ilkelliğin ve vandallığın ürediği bir merkez olmamalıdır" ifadelerini kullandı. 

Öztürk, Vakfın internet sitesi üzerinden yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada, son günlerde ODTÜ kampüsünde fikir, vicdan ve inanç özgürlüğüne yönelik saldırıların tüm kamuoyunun gözleri önünde artarak devam ettiğini bildirdi.

ODTÜ yönetiminin ve hukuk sisteminin, öğrenciler ve vatandaşların özgürlüklerine yapılan sistematik saldırıları görmezden gelmesinin "ibret ve hayret verici" bir durum olduğunu belirten Öztürk, "Ülkemizde özgürlükler denilince bugünlerde yalnızca bir kısım dogmatik fikirlerine tapmakla meşgul olan azgın bir azınlığın ve bunlara meşru görülen anarşizm eylemlerinin anlaşılması esef vericidir" açıklamasında bulundu.

Başka felsefi ve vicdani inançlara sahip insanların özgürlüklerini, bulundukları mahallelerde baskı altına almak ve gerekiyorsa şiddet kullanımını meşru görmek, göstermek veya görmezden gelmenin artık sıradanlaşmaya başladığını savunan Öztürk, "Olaya eğilmesi gereken ilgililerde de görülmeye başlayan bu eğilim, sağlıklı, üretken ve medeni bir gençliğin yeşermesine değil, ancak olayları rayından çıkarma potansiyeli taşıyan ve tehlikeli sonuçlar üretecek bir basiretsizliğin örneği olabilir" ifadelerini kullandı. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim