1. HABERLER

  2. HABER

  3. Öcalan'ın İmralı Fotoğrafını Sızdıran Belli Değil
Öcalan'ın İmralı Fotoğrafını Sızdıran Belli Değil

Öcalan'ın İmralı Fotoğrafını Sızdıran Belli Değil

BDP Eş Başkanı Demirtaş Öcalan'ın fotoğrafının sızdırılmasının BDP ile ilgisi olmadığını söyledi.

A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'ın sosyal medyada yayımlanan fotoğrafının kendilerinden kaynaklanmadığını söyledi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Süleymaniye kentinde çeşitli temaslarda bulunan Demirtaş, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Öcalan ile birlikte, İmralı'daki görüşmeler sırasında çekilen fotoğrafın sosyal medyada yayınlanmasına ilişkin, ''Fotoğrafın kim tarafından, neden bu şekilde servis edildiğini anlamış değiliz'' dedi.

Demirtaş, fotoğrafın kalite olarak da teknik olarak da çok düşük olduğunu belirterek, ''Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf bizden kaynaklanmış bir durum değildir. Paylaşılan o fotoğraf bizim elimizde yok'' diye konuştu.

Selahattin Demirtaş, önümüzdeki günlerde, daha iyi fotoğrafları halkla paylaşacaklarını söyledi.

bdp-heyeti-ile-abdullah-ocalan-in-imrali-fotografi3.jpg

Twitter üzerinden Öcalan, kendisi ve Selahattin Demirtaş’ı çalışma masası etrafında gösteren fotoğrafın yayınlanması üzerine Hürriyet’in sorusunu yanıtlayan Pervin Buldan da “Fotoğraf gerçek. Bizim adadaki çalışma ortamımız. Ancak bize verilen fotoğraflardan biri değil. Bizden çıkmadı. Nereden çıktığını da bilmiyorum” dedi.

Bu İmralı görüşmeleriyle ilgili paylaşılan ilk fotoğraf olma özelliğini taşıyor.

HABERE YORUM KAT