1. HABERLER

  2. HABER

  3. O Savcı Bıraktı
O Savcı Bıraktı

O Savcı Bıraktı

MİT görevlilerinin bulunduğu TIR'da arama yapmasının engellendiğini öne süren Adana Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman, kendi isteğiyle görev yerini değiştirdi

A+A-

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) görevinde bulunan ve Hatay Kırıkhan-Reyhanlı Karayolu'nda durdurulan TIR'da arama yapmak isteyen Adana Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman, talebi yerine gelmeyince görev yerinin değiştirilmesini istedi.

1 Ocak 2014 tarihinde mühimmat olduğu iddia edilen TIR, Kırıkhan yakınlarında Kırıkhan Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla polis ve jandarma ekipleri tarafından durdurulmuştu. TIR'ın kendi kontrolleri altında bulunduğunu belirten MİT görevlileri ise kolluk görevlilerine arama yaptırmamıştı.

Savcı Şişman, görev bölgesinin değiştirmesini istedi. Adana Başsavcılığı da, Savcı Şişman'ı Gaziantep bölgesine, Gaziantep bölgesinden sorumlu olan Savcı Aziz Takcı'yı da Hatay bölgesinde görevlendirdi. Öte yandan Yargıçlar ve Savcılar Birliği olayla ilgili Hatay Valisi, İl Jandarma Komutanı ve MİT personeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

HABERE YORUM KAT