1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'O Görüşmeleri HDP Barajı Geçsin Diye Yapmıyoruz'
'O Görüşmeleri HDP Barajı Geçsin Diye Yapmıyoruz'

'O Görüşmeleri HDP Barajı Geçsin Diye Yapmıyoruz'

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Dolmabahçe görüşmeleri ile ilgili olarak, "Biz, o görüşmeleri terör son bulsun diye yapıyoruz, HDP barajı geçsin diye yapmıyoruz" dedi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Jülide Sarıeroğlu'nun seçim bürosunun açılışına katıldı.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, Çözüm sürecini kararlılıkla devam ettireceklerini söyledi.

Büyük ve yeni Türkiye için süreci çözüme ulaştıracaklarını ifade eden Akdoğan, "Şimdi diyorlar ki 'siz Dolmabahçe'de görüşüyordunuz. Şimdi geçmezse süper olur diyorsun.' Evet süper olur, diyorum. Biz o görüşmeleri 'terör son bulsun' diye yapıyoruz. 'HDP barajı geçsin' diye yapmıyoruz. HDP, bizim rakibimizdir ve onlarla mücadeleyi sürdüreceğiz. Çözüm süreci varken de sürdüreceğiz, bittikten sonra da sürdüreceğiz. Kürt'leri, onların tasallutu altında bırakmayacağız. Bu hastalıklı yapıya terk etmeyeceğiz" diye konuştu.

Akdoğan, "Tüm engellemelere rağmen çözeceğiz. Yani sen bir tarafta bir elinde silah olacak, bir elinde siyaset olacak, diyeceksin ki 'ben demokrasi havarisiyim.' Böyle bir dünya yok. 'Barajı geçmezsem kıyamet kopar.' Niye kopsun? Geçmişte iktidar olmuş partiler, barajın altında kaldılar. Hangisi dağa çıktı, hangisi insanları sokağa döktü. Bu tehdit dilidir, şantaj dilidir, demokrasiye inanmamaktır, samimiyetsizliktir. Millet ne derse o olur" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin teminatının AK Parti olduğunu ifade eden Akdoğan, her şehrin ve ilçenin insanına söyleyecek sözleri bulunduğunu söyledi.

Akdoğan, AK Parti'nin söylediği her şeyi yaptığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yüzden herkes AK Parti'ye güveniyor. Biz çılgın proje de açıklasak insanlar diyor ki 'AK Parti diyorsa, yapar'. Ama onların palavralarına kimse itibar etmiyor. Biz zor zamanda dik durduk, konuştuk, demokrasiye sahip çıktık, milletin emanetine sahip çıktık. Siz neredeydiniz, 27 Nisan'da neredeydiniz? Kapatma davalarında neredeydiniz? Türkiye'nin uçağı düşürüldüğünde neredeydiniz? Kendi ülkenizi mi tuttunuz? Esed'i mi tuttunuz? Millet bunları unutmadı."

7 Haziran seçimlerini "seçimlerin anası" gibi gördüğünü kaydeden Akdoğan, bu seçimin yeni Türkiye'nin inşasında önemli bir kilometre taşı olduğuna vurgu yaptı. 

"Bu seçim sonucu, yeni bir Anayasa'ya kavuşulup kavuşulamayacağını belirleyecek" diyen Akdoğan, "Bu, çözüm süreci gibi hayati bir sürecin, başarılı olup olmayacağını belirleyecek. Bu seçimin sonucu, güven ve istikrarın ne kadar güçlü devam edip etmeyeceğini gösterecek ve bütün bunlar, AK Parti'nin güçlü bir şekilde iktidarını korumasına bağlı" ifadesini kullandı.

AA

HABERE YORUM KAT