1. YAZARLAR

  2. Ersoy Dede

  3. O general hesap verecek
Ersoy Dede

Ersoy Dede

Yazarın Tüm Yazıları >

O general hesap verecek

A+A-

Bu kahraman paşaları içeri neden atıyorsunuz? Ak Parti düşmanlarını seçiyorsunuz.

Vatana hizmetten başka ne suçu var bu insanların?.. 4 senedir aynı klişe etrafında dönen bir kampanya izliyoruz. Art arda darbe planları çıkıyor ortaya, kanlı emellere suçüstü yapılıyor, nafile. Bir grup var ki inandırmak, ikna etmek mümkün değil.

DARBE ZİRVESİ

İnternette videosu var. 28 Şubat soruşturmasının şüphelisi Korgeneral Tevfik Özkılıç’a ait olduğu ileri sürülüyor sesin. Kayıttaki ses, darbenin çekirdek kadrosu ile plan odasında zirve yapıyor. Geçmiş dönemde ihanete uğradığı arkadaşlarından yana dertli; “darbe için biz her şeyimizle hazırdık. Ama aramızda yorum farklılıkları oldu. Moralinizi bozmayın, bir şekilde birebir çalışma yapacağız. Biz hazırdık. Ruhen de hazırdık. Tehdidi değerlendirme konusunda yorum farklılıkları oldu”.. Kasetteki general, söz konusu darbenin a takımına birtakım tavsiyelerde de bulunuyor. Mesela diyor; “sıfır bilgisayar kullanın”, ya da kullandığınız bilgisayarlarla “asla internete – karanete bağlanmayın”. Hatta daha da ileri gidiyor. Çalışmalarınızı kurşun kalem ile kağıt üzerinde yapın... Sesin bu kısmını dinlerken gülmemek için kendimi zor tuttum. Bir yandan internete bağlanmama konusunda tavsiyeler vereceksiniz, bir yandan sıfır bilgisayar hatta bilgisayardan da geçtim kurşun kalem önereceksiniz, ama sesiniz son derece net biçimde video paylaşım sitelerinde dolanacak.. Hey gidi diyorum Paşa hey.. Millet iradesine saygılı, halkını seven, iktidar-ikbal peşinde koşmaktansa vazifesini yerine getirmeye gönüllü, peygamber ocağının kıymetini bilen vatan evlatları olduğu sürece daha çok “Yorum” farklarıyla karşılaşırsın sen..

SENSİN O

Ben böyle rijit çıkışlar yaptığım zaman Kenan Alpay kızıyor. “Aman abi ne yaptın sen gene?” diyor. Ama özür dilerim, bu söz üzerine başka bir lafı olan varsa o lafı dinleyelim.. Benim aklıma tek gelen; “Sensin O” demek.. sözün başını bilmeyenler için ifade edeyim. Aynı general, darbenin çekirdek kadrosunu gaza getirmek için ülkenin ne kadar da kötü yönetildiği üzerine bir girizgah yapıyor. Bu girizgahı sırasında önce son derece uygun bir üslup kullanıyor. “... Bu Çankaya’da oturan Zat-ı muhteremin.. Zat-ı muhterem diyorum ya, dilim alışık olduğu için öyle söylüyorum. Aslında o... çocuğu bu herif...” Ve bu sözleri birkaç kez de tekrarlıyor.. Şu cürete bakın, şu küstahlığa bakın, şu ahlaksızlığa bakın, şu aymazlığa bakın.. “Zat-ı muhterem” diye söze başlıyor. Samimiyetsiz adam. Birden bire aslına rücu ediyor. Kendine geliyor. Kimliğini-kişiliğini buluyor. O sahte “zat-ı muhterem” sözleri, üzerinde emanet duran kibar üslubu bir anda yok oluyor.., Cumhurbaşkanımız gibi Beyefendi birini, Sn.Abdullah Gül’ü, böylesine inanılmaz sözlerle anıyor..

BUNUN HESABI SORULACAK

Darbe planları ile ilgili savcılar zaten gerekli soruşturmayı yürütüyorlar. 28 Şubat bir yandan, Ergenekon-balyoz bir yandan araştırılıyor. İçinden ne çıkacağı da az-çok belli olmaya başladı.. Ama Cumhurbaşkanıma küfreden bu insanlıktan nasibini almamış yaratığın bunun hesabını ayrıca vermesi gerekiyor. Bu mesele, hepsinden ayrı bir mesele. Bu komutan isterse adı geçen general olsun, ister çavuş-onbaşı, bu laflarının hesabını verecek. Cumhurbaşkanımızdan böyle söz etmenin faturasını ödeyecek. Darbe ve darbe planından alacağı ceza beni ilgilendirmiyor. Önce yürekli bir şekilde çıkıp yazılı açıklama gönderecek.. “Ben söyledim o sözleri. Sn.Cumhurbaşkanım Abdullah Gül ve şahsında tüm sevenlerinden özür diliyorum” diyecek. Yine de bunun hukuki sorumluluğundan yırtamayacak. Kanun önünde hesabını verecek. Herkes de bu vesileyle öğrenecek kim hakkında nasıl konuşması gerektiğini. Kalın sağlıcakla.

YENİ AKİT 

YAZIYA YORUM KAT