O Dekandan Geri Adım

15.01.2011 04:20
O Dekandan Geri Adım
YÖK’ün ve Rektörlüğün hakkında inceleme başlattığı İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göknur Aktay, üniversitede ikna odası olmadığını belirtti ve “Kılık-kıyafet özgürlüğünden yanayım” diyerek geri adım attı.

Yeni Akit Gazetesinin haber yapmasının ardından YÖK'ün ve Rektörlüğün hakkında inceleme başlattığı Malatya İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göknur Aktay, üniversitede ikna odası olmadığını belirtti ve "Kılık-kıyafet özgürlüğünden yanayım" diyerek geri adım attı.

Dekanın, sözkonusu haberin yayınlanmasının üzerinden 10 gün geçtikten sonra yaptığı yazılı açıklamada, "Yöneticiliğini yaptığım İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde kılık kıyafet yüzünden hiçbir öğrencimizin eğitimi engellenmemiştir. Bugüne kadar da bu yüzden disiplin soruşturması geçirip ceza almış bir öğrencimiz bulunmamaktadır" denildi. Toplumun gelenek ve göreneklerine aykırı olmadığı sürece kılık-kıyafet özgürlüğünden yana olduğunu söyleyen Prof. Aktay, ikna odalarını kabul etmezken, sınav güvenliği sebebiyle tutanak tuttuğunu belirtti.

YENİ AKİT

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim