1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Nusret Cephesinden Reyhanlı İftirasına Cevap
Nusret Cephesinden Reyhanlı İftirasına Cevap

Nusret Cephesinden Reyhanlı İftirasına Cevap

Nusret Cephesi baş kadısı Şeyh Ebu Mariya el-Kahtani kendilerine Reyhanlı katili ithamında bulunan laik Haysam Manna'ya cevap verdi

A+A-

Suriye Haber Ajansında yer alan habere göre; Nusret Cephesi baş kadısı Ebu Mariya el Kahtani "Nusret cephesinin Reyhanlı katliamı sorumlusu iddialarına cevap verdi.

Nusret Cephesi baş kadısı Ebu Mariya el Kahtani’nin açıklaması:

"Nusret Cephesi baş kadısı Şeyh Ebu Mariya el-Kahtani'den laik Haysam Manna'ya cevaben;

Mücrim laik Haysam Manna kendi internet sitesinde yayınladığı haberle Reyhanlı patlamalarının arkasında Nusret cephesinin olduğu iftirasını duyurmuştu. Bizde diyoruz ki; Ey Allah düşmanları yalan söylediniz. Çünkü Nusret cephesi Müslümanların kanını korumada aşırı derecede hırslıdır ve Müslümanların üzerine gerçekleştirilen bu gibi saldırılara asla ve asla cevaz vermez.

Ayrıca Nusret cephesinin ne Lübnan içinde ne de başka yerlerde yapılan operasyonlarla asla bir bağlantısı yoktur. İftiracı Haysam Manna ve yalancı sitesinin yaptığı haberlerde zerre miktarı kadar doğruluk payı yoktur. Ve buradan yaptığı bu yalan haberi tekzip ediyoruz. Zaten Türkiye ve Lübnan'daki Ehli Sünnet, Nusret cephesinin Müslümanların kanını ne Darulharb’de ne de Darulislam’da mübah görmediğini bilirler. Bilakis Müslümanın kanı ve malı Darul harbde’de Darulislamda’da İslam'ını bozan şeylerden birini açıkça işlemedikçe masumdur.

Yine Nusret cephesinin siyasetini yakın uzak herkes bilir. Başarının sahibi Allah-u tealadır.

Buradan Suriye'deki Lübnan'daki Irak'taki ve Türkiye'deki Ehli Sünnetimize şunu diyoruz; Kanınız ve boynunuz bizim kanımız ve boynumuzdan çok çok daha değerlidir. Ve yine kelamımızı Müslüman halklara ve alimlere yönelterek diyoruz ki; Mücahidlerin hendeklerine artık inin çünkü Şam cihadı ümmetin cihadı ve hakla batılın savaşıdır. Rafiziler Ehli Sünnete karşı savaş ilan ettiler. Ehli Sünnetin üzerine düşende Kelime-i Tevhid üzere birleşerek kafir ve müşriklere karşı cihad etmektir."

HABERE YORUM KAT