1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Nusret Cephesi'nden Guta’daki Gruplara Çağrı
Nusret Cephesi'nden Guta’daki Gruplara Çağrı

Nusret Cephesi'nden Guta’daki Gruplara Çağrı

Nusra Cephesi bugün resmi twitter hesaplarından yayınladığı bir bildiri ile Şam kentine bağlı Guta semtinde bulunan ve rejime karşı savaşan tüm oluşumların Fetih Ordusu adı altında birleşmesi çağrısında bulundu.

A+A-

Suriye’nin Halep kentinde kurulan ortak operasyon merkezi Fetih Ordusu, İdlib ve Kalamun kolundan sonra başkent Şam’da rejim muhasarası altında bulunan Guta’da da kurulacağı belirtiliyor.

Fetih Ordusu adı altında birleşerek İdlib kentini ele geçiren muhalif gruplardan biri olan El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi , Şam kentine bağlı Guta bölgesinde bulunan birliklere bir çağrıda bulunarak  Fetih Ordusu adı altında birleşmeye davet etti.

Varılan ittifak sonrası Fetih Ordusu, İdlib kentinden sonra Cisr el Şugur bölgesinin ardından sırayla Mastume, İştebrak,stratejik Ulusal Hastanenin  kontrolünü  ve Eriha bölgesini rejim güçlerinden ele geçirmiş yaşanan şiddetli çatışmalarda aralarında üst düzey subaylarında bulunduğu yüzlerce rejim askeri ve Şii militanı öldürerek bölgede ciddi ilerleme kastetmişti.

Bunun üzerine Nusra Cephesi yapmış olduğu çağrıda, Esed ordusu ve Hizbullah güçlerince muhasara altında bulunan ve birçok insanın gıda ve ilaç eksikliğine bağlı nedenlerden öldüğü  Guta’da yaşayan savunmasız kadın, erkek ve çocukların acılarını hafifletmek amacıyla bölgede bulunan tüm askeri grupların Fetih Ordusu adı altında birleşmesi gerektiğini talep etti.

İncaNews tarafından Türkçe'ye çevrilen bildiri

Nusret Cephesi'nin bildirisi: 

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

Hamd alemlerin rabbi olan Allah’adır. Salat ve selam Muhammed’e, aline ve ashabına olsun. Bundan sonra;

“Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz? Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz, Allah katında büyük bir nefretle karşılanır. Allah, kendi yolunda kenetlenmiş bir yapı gibi saf bağlayarak savaşanları sever.” (Saff 2-4)

İbn Kesir (rahimehullah) ayet hakkında şöyle demektedir:

“Al­lah Teâlâ; kargaşa ortamında Allah düşmanlarıyla karşılaşmak üzere saf tutan ve Allah'ın kelimesi en yüce olsun, Allah’ın dini diğer dinlere en üstün olsun ve galip gelsin diye küfredenlerle Allah yolunda savaşan mümin kullarını sevdiğini haber vermektedir.”

Fırkalaşmaktan ve ihtilafları terk etme ve safları birleştirme noktasında Allah’ın emrine itaat etmek, kadın, erkek ve bir yol bulmaya güç yettiremeyen çocuklardan müteşekkil mustazafların çektikleri sıkıntıları hafifletmek için Nusret Cephesi olarak Doğu Guta’da bulunan bütün sadık kardeşlerimizden ve bütün ketibe ve gruplardan Guta’da, Fetih Ordusu adı altında çatı birliği oluşturmaya davet ediyoruz.

Sözlerimizi birleştiren, dağınıklığımızı toparlayan ve zayıf noktalarımıza güç katan bir ordu…

Bayraklaşmayı, kutuplaşmayı, taassup ve kavmiyetçiliği yok edecek bir ordu…

Amacı Allah’ın rızası olan, Allah’ın şeriatini hakim kılmak olan ve Allah’ın düşmanlarını yerle bir eden bir ordu…

Bu günlerde istişhad ve fedai eylem özlemi çeken kardeşlerimizden müteşekkil olacak İstişhadçı ve Fedai eylemci seriyyelerin öne atılacağı bir ordu…

Müminlerin gönüllerine şifa olacak ve düşmanları öfkelendirecek bir ordu…

Bizim için Kalamun ve İdlip’te güzel örnek olacak kardeşlerimiz bulunmaktadır. Bunlar safları birleştirme noktasında Allah’ın emrine itaat edince Allah onların birliğinden dolayı onlara bereket verdi ve elleriyle fetihler nasipler etti. Onlarla düşmanları öfkelendirdi ve müminleri sevince boğdu.

Bizim hakkımızda kesin vacip olan şey bundan başkası değildir. Kardeşlerimiz orada nusayri rejimine yönelik savaşlarını devam ettirseler de Şam’ın aşağı bölgesinde bulunduğumuzdan dolayı orada savaş Allah’ın izniyle bizim yanımızda son bulmuştur.

Allah (azze ve celle) şöyle buyurmaktadır:

“O halde, dünya hayatını ahiret karşılığında satanlar, Allah yolunda savaşsınlar. Kim Allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse biz ona yakında büyük bir mükâfat vereceğiz.” (Nisa 74)

Doğru yola ileten Allah’tır.

22/08/1436

10/06/2015

Nusret Cephesi 

HABERE YORUM KAT