1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Nusret Cephesinden Bütün Gruplara Çağrı
Nusret Cephesinden Bütün Gruplara Çağrı

Nusret Cephesinden Bütün Gruplara Çağrı

Nusret cephesi Esed rejimine karşı savaşan tüm gruplara Halep Merkez Cezaevine yeniden saldırı çağrısında bulundu.

A+A-

Uzun suredir direnişçiler tarafından  çeşitli operasyonlarla kuşatma altına alınan fakat ele geçirilemeyen Halep Merkez cezaevine Nusret cephesi mahkumları özgürleştirmek için yeniden operasyon çağrısında bulundu.

Suriye’de Esed rejimine karşı birleşen tüm direniş gruplarına seslenen Nusret Cephesi Halep Merkez Cezaevi için  yeniden ortak operasyon kararı almaya davet etti. Yayınladığı bir video ses kaydı ile yapılan açıklamada, beş bin (5.000) kişinin tutuklu kaldığı cezaevinde tum tutukluların acilen kurtarılması gerektiğini dile getirdi.

Daha önce direniş güçlerinin muhasara altında tuttuğu cezaevinde çok şiddetli çatışmalar yaşandığı ve buna karşılık olarak  Esed askerleri ile çatışma içinde olan direniş gruplarına Baas rejim uçak ve helikopterleri yoğun bombardımana tuttukları kaydedilmişti.

Halep Merkez Cezaevinde önceden otuz bin (30.000) mahkum bulunuyordu. Yapılan operasyonlar sonucunda binlerce mahkumun özgürleştirildiği sadece şimdi 5 bin (5.000) tutuklunun bulunduğu biliniyor.

Kaynak: islahhaber.net

HABERE YORUM KAT