1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Nusret Cephesi Lideri Ses Kaydı Yayınladı
Nusret Cephesi Lideri Ses Kaydı Yayınladı

Nusret Cephesi Lideri Ses Kaydı Yayınladı

Suriye mücadele eden Nusret Cephesi'nin lideri Ebu Muhammed el-Culani'nin geçtiğimiz günlerde bir ses kaydı yayınlandı.

A+A-

Nusret Cephesi lideri Ebu Muhammed el-Culani yayınlanan ses kaydında güncel gelişmelere değinerek destekçilerine teşekkür etti, ABD'yi kınadı, Nusret Cephesi mensuplarına tavsiyelerde bulundu.

Suriye'de devam eden savaşta gücünü ve etkinliğini her geçen gün artırdığı gözlemlenen ve devam eden süreçte adından gittikçe daha fazla söz ettiren, geçtiğimiz ay ABD tarafından "terör listesi"ne alınan Nusret Cephesi'nin lideri Ebu Muhammed el-Culani'nin geçtiğimiz günlerde bir ses kaydı yayınlandı.

"Canlarımız size feda olsun Şam halkı" ismini taşıyan ses kaydında el-Culani'nin Suriye halkına "gözlerimizin aydınlıkları, kalplerimizin reyhanları, ey asiller, ey kahramanlar" gibi sevgi ve övgü taşıyan sözlerle hitap etmesi dikkat çekti.

el-Culani konuşmasında Nusret Cephesi'ni "terör listesi"ne alan ABD'yi eleştirip kınayarak, ABD'nin dış müdahaleler ile devrimi çalma girişiminin başarısızlığa uğradığını, bu başarısızlığın intikamının Nusret Cephesi'nin "terör listesi"ne alınması ile alınmaya çalışıldığını fakat başta "Nusret Cephesi'ne destek Cuması" eylemleri olmak üzere Suriye halkının ABD'nin bu tavrına karşı net bir duruş sergilediğini, halkın "Suriye'de Esed'in teröründen başka terör yok" sloganıyla ABD'ye gerekli cevabı verdiğini belirtti.

el-Culani konuşmasında, ABD'nin kararına karşı Nusret Cephesi'ne olan desteklerini ilan eden ve ABD'nin kararını kınayan diğer muhalif gruplara teşekkür ederek şöyle dedi:

"ABD'nin bu kararını kınayan ve Nusret Cephesi'ne desteklerini ilan eden ve sayıları 100'ü aşan organizasyon, kuruluş ve gruba ve onların liderlerine onurlu bir duruş sergiledikleri, İslam kardeşliğini gösterdikleri için tebriklerimi ve şükranlarımı iletiyorum."

Nusret Cephesi mensuplarına da seslenen el-Culani onlardan Allah'a tevekkül etmelerini istedi ve zaferi kendi güçlerinden değil Allah'dan bilmelerinin şart olduğunu, kazandıkları zaferlerden ötürü Allah'a şükürlerini artırmaları gerektiğini hatırlattı.

Yine mensuplarından halka yumuşak davranmalarını, onlara yardımcı olmalarını, yiyecek, yakıt, güvenlik, sağlık hizmetlerini sağlamayı sürdürmelerini, özellikle yerlerinden olmuş insanlara önem göstermelerini isteyerek kendilerince Suriye halkına sağlanan bu hizmetlerin Esed rejiminin düşüşünün ardından da devam edeceğini belirtti.

Özel olarak Nusret Cephesi mensuplarından ve daha genel olarak da, kendileri ile aynı hedefler doğrultusunda savaşan herkesten övgü ile bahseden ve onlara dua eden el-Culani, bu savaşa katılmak üzere Suriye'ye gelen "muhacir kardeşler"ine de teşekkür ettiklerini belirtti, onlara sevgilerini iletti.

Aynı zamanda geçtiğimiz ay ortaya atılan, el-Culani'nin Esed rejimi askerlerince öldürüldüğü iddialarının da asılsız olduğunu kanıtlamış oldu.

Presmedya 

HABERE YORUM KAT