1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Nusret Cephesi: Alman Gazeteciyi Biz Kaçırmadık
Nusret Cephesi: Alman Gazeteciyi Biz Kaçırmadık

Nusret Cephesi: Alman Gazeteciyi Biz Kaçırmadık

Nusret Cephesi, Arap ve Batı medyasında kendisine dayandırılan Alman gazeteci kaçırma iddialarını yalanladı.

A+A-

Suriye'de etkin direniş gruplarından Nusret Cephesi, Sruiye'de İdlib kentinde kaçırılan Alman gazeteci ile hiçbir ilişkilerinin bulunmadığını bir bildiri yayınlayarak duyurdu.

Suriye'de Esed rejimine karşı savaşan muhalif grup Nusret Cephesi,  Arap basınında Nusret Cephesi'ne dayandırılan gazeteci kaçırma olayını resmi bir açıklama yayınlayarak yalanladı. Bizim yanımızda rehine olarak tuttuğumuz herhangi bir Alman gazeteci yok denilen bildiride, gazeteciyi serbest bırakmak için hiçbir kimseyle bir temasın yaşanmadığı belirtildi. Ayrıca bildiride, 'kaçırma olayını yapan her kim ise bizim adımızı kullanmasın' uyarısında bulunuldu.

Arap ve Batı medyası, Nusret Cephesi'nin Suriye'nin İdlib kentinde Alman bir gazeteci kaçırdığını ve kaçırılan gazeteciye karşılık Alman yetkililerinden 6 milyon Avro fidye istediğini iddia etmişti.

Raporlar kaçırılan gazetecinin yaklaşık bir ay önce Türkiye sınırından Suriye bölgesine geçtiğini ve bir kaç gün sonra kaçırıldığını ifade ediyor. Arap basını kaçırılan gazetecinin serbest bırakılması için Alman hükümeti ile Nusret Cephesi arasında görüşmelerin olduğunu iddia etmişti. Ancak Nusret Cephesi, kaçırma olayı ile hiçbir ilişkisinin olmadığını ve bu bağlamda kimseyle görüşmediğini resmi bir açıklama yayınlayarak belirtti. 

Kaynak : İnca News

HABERE YORUM KAT

1 Yorum