Nusra'nın Esir Aldığı Militanlar Gözyaşlarına Boğuldu

13.02.2015 23:58
Nusra'nın Esir Aldığı Militanlar Gözyaşlarına Boğuldu
Suriye'de rejim saflarında direnişçilere karşı savaşan Hizbullah militanları büyük kayıplar vermeye devam ediyor.

Suriye'nin pek çok bölgesinde Suriye Ordusu'na ve Suriye Ordusu ile birlikte savaşan Şii gruplara karşı operasyonlarını sürdüren Nusret Cephesi kaynakları bugün yakalanan bir Hizbullah militanının görüntülerini yayınladı. 

Şam ve Halep eyaletlerinde Hizbullah'a karşı başarılı operasyonlar yaptığını duyuran Nusret Cephesi, iki bölgede de çok sayıda Hizbullah militanını öldürdüğünü duyurdu. Öte yandan Lübnan'da yayın yapan lebanondebate.com sitesinde yayınlanan bir video görüntüsünde, Suriye'de Nusret Cephesi tarafından yakalanan askerlerin görüntüsü yer alıyor.

İddialara göre görüntülerdeki askerler Hizbullah milisleri. Görüntülerin ne zaman çekildiği bilinmezken videodaki askerler Hizbullah karşıtı sözler söylüyorlar. Yakalanan askerler Lübnan'daki akrabalarından Lübnan Ordusu'ndan ve Hizbullah'tan uzak durmalarını isterken Lübnanlı Dürzi, Şii ve Hristiyanlara seslenen askerler, "Bunlar Kuseyr'de Sünnileri katletti. Kanımız Lübnan Ordusu ve Hizbullah'ın boynundadır." ifadelerini kullandılar.

Kaynak: Islahhaber

 • Yorumlar 5
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim