1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Nusra'dan Hizbullah'a Operasyon: Onlarca Ölü ve Yaralı
Nusra'dan Hizbullah'a Operasyon: Onlarca Ölü ve Yaralı

Nusra'dan Hizbullah'a Operasyon: Onlarca Ölü ve Yaralı

Suriye’de direnişçilere karşı Esed rejiminin yanında yer alan Şii Hizbullah örgütü direnişçilerle girdiği çatışmalarda ağır kayıplar veriyor.

A+A-
Suriye'de Esed rejimine karşı savaşan Nusret Cephesi, Şam'ın Kalamun bölgesinde bulunan Hizbullah mevzilerine bir dizi operasyon düzenledi. Bölgede yaşanan şiddetli çatışmalarda onlarca Hizbullah militanının öldüğü ve yaralandığı belirtildi.
 
Suriye'nin başkenti Şam'ın dağlık Kalamun bölgesinde Nusret Cephesi ile Şii Hizbullah güçleri arasında şiddetli çatışmalar devam ediyor.

HİZBULLAH KALAMUN'DA KAN KAYBEDİYOR

Muhaliflere yakınlığıyla bilinen kaynaklar ve Nusret Cephesi resmi twitter hesabından yapılan açıklamada, Esed rejimine destek için Kalamun'a militan yığan Hizbullah'ın mevzilerine Nusret Cephesine bağlı birlikler tarafından bir dizi saldırı düzenlediğini açıkladı.

Açıklamada ağır silahlarla düzenlenen saldırıda onlarca Hizbullah militanının öldüğü ve yaralandığı açıklanırken Hizbullah'ın bölgede çıkmaza girerek kan kaybettiği ve bölgede saldırıların şiddetli şekilde devam ettiği belirtildi.

Kaynak : ISLAH HABER

HABERE YORUM KAT

1 Yorum