1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Nusra'dan Hizbullah Mevzilerine Operasyon: 20 Ölü
Nusra'dan Hizbullah Mevzilerine Operasyon: 20 Ölü

Nusra'dan Hizbullah Mevzilerine Operasyon: 20 Ölü

Nusra Cephesi, Hizbullah`a ait mevziye operasyon düzenlendi. 20'den fazla Hizbullah militanı öldürüldü.

A+A-

Suriye`deki direniş örgütlerinden Nusra Cephesi, Lübnan sınırında Hizbullah`ın mevzisine yönelik "sürpriz saldırı" gerçekleştirdiklerini ve 20`den fazla militanın öldüğünü açıkladı.

Nusra Cephesinden bir yetkili  tarafından yapılan açıklamada, "Hizbullah`ın, Lübnan ve Suriye rejimine bağlı birliklerin desteğiyle muhaliflere yönelik saldırılar düzenleyeceğini öğrendik. Onlardan önce davranarak sürpriz saldırımızı gerçekleştirdik" dedi.

Hizbullah saflarında 20`den fazla ölü olduğunu aktaran yetkili, kendi taraflarındaki yaralılardan birini Arsal`a sokmak için bir aracı vasıtasıyla Lübnan Emniyet Genel Müdürü Abbas İbrahim ile iletişime geçtiklerini iddia ederek, şunları kaydetti:

"İbrahim, elimizdeki rehinelerden 3`ünün serbest bırakılması halinde buna müsaade edeceğini söyledi. Ancak bunu kabul etmedik."

"Lübnan`a girme gibi bir derdimiz yok ancak Hizbullah ve Lübnan ordusunun ahmaklığı bizi buna mecbur bırakacak" diyen yetkili, "Bu, Hizbullah`a uyarı mesajıydı. Eğer ilerlemeyi istemiş olsaydık yapardık. Lübnan topraklarına iyi niyetimizden ötürü girmedik" diye konuştu.

Saldırdıkları askeri noktadan TOW tipi tanksavar füze rampası da dahil bazı silahlar ele geçirdiklerini aktaran yetkili, "Hizbullah bu ABD yapımı silahları nereden elde ediyor?" sorusunu sordu.

Öte yandan Hizbullah`tan adının gizlenmesini isteyen bir yetkili de söz konusu saldırıyı doğruladı ancak bunun ilk ve son olmayacağını ifade etti.

Hayatını kaybeden Hizbullah militanlarının sayısına ilişkin bilgi vermeyen yetkili, bugün bölgede sükunetin hakim olduğunu ancak silahlı grupların mevzilere yönelik saldırılarına devam ettiğini kaydetti. 
AA

HABERE YORUM KAT

2 Yorum