Nusra: “Lübnan’da Savaş Henüz Başlamadı”

05.11.2014 15:28
Nusra: “Lübnan’da Savaş Henüz Başlamadı”
Nusra Cephesi Lübnan'da gerçekleştirdikleri çatışmaların artarak devam edeceğini ve ülkenin iç kesimlerine yayılacağını söyledi.

Nusra Cephesi lideri Ebu Muhammed el Culani, Lübnan-Suriye sınırı için bir 'sürpriz' hazırlığı içinde olduklarını ve henüz Lübnan cephesinde savaşın gerçek manada başlamadığını söyledi.

El Kaide’nin Suriye kanadının yayın organı olan el Minare el Beyda adındaki internet sitesinde yayınlanan ses kaydında Culani, "Suriye-Lübnan sınırındaki Kalamun bölgesinde yer alan kardeşlerimiz yeni 'sürprizler' hazırlıyorlar. Lübnan sınırında henüz savaş başlamadı" şeklinde konuştu.

Dünya Bülteni’nde yer alan habere göre Culani, Hizbullah’ın Suriye içindeki faaliyetleri konusuna da değindi. Culani, "Önümüzdeki günlerde olacaklar karşısında Hasan Nasrallah parmaklarını ısıracak. Bu Şam bölgesinde ehli Sünnet vel Cemaate yaptıklarının bedeli olacak" şeklinde konuştu.

Lübnan savaşını ülkenin iç kesimlerini ve Hizbullah’ın bulunduğu güney bölgelerine yayacaklarına işaret eden Nusra lideri, hassas bölgelere saldırılar düzenleyeceklerine dikkat çekti.

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim