1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Nusaybin'de PKK Cephaneliği Bulundu
Nusaybin'de PKK Cephaneliği Bulundu

Nusaybin'de PKK Cephaneliği Bulundu

Cephanelikte ele geçirilen 27 kalaşnikof ve çok sayıda mühimmatın bakımlarının yapıldığı ve tekrar kullanılmak üzere streç filmlerle sarılarak saklandıkları belirlendi.

A+A-

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teslim olan militanların ifadeleri doğrultusunda PKK'nın cephaneliğine ulaşıldı.

Geçen ay teslim olan ve yakalanan PKK'lıların ifadeleri üzerine güvenlik güçleri, dün örgüt mensuplarının silahlarını gömdüklerini söyledikleri yerde arama yaptı.

PKK mensuplarının cephanelik olarak kullandığı tahmin edilen bodrum katında 27 kalaşnikof ve bu silahlara ait 86 şarjör, bir RPG-7, 2 tabanca, bir dürbünlü Kanas ve bu silaha ait 5 şarjör, 19 el bombası, 5 RPG-7 anti tank mühimmatı, 6 RPG-7 sevk fişeği, 6 telsiz ve bir cep telefonu ele geçirildi.

Bir ampermetre ve 16 elektrikli fünyenin de bulunduğu operasyonda mühimmatın tekrar kullanılmak üzere bakımlarının yapıldığı ve streç filmlerle sarıldıkları belirlendi.

Patlayıcı imalathanesi de bulundu

Öte yandan, güvenlik güçleri, Yenişehir Mahallesi'nde bölücü PKK örgütünün el yapımı patlayıcı imalathanesi olarak kullandığı eve de operasyon düzenledi.

Evde patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 28 piknik ve 27 mutfak tüpü, 6 kilogramlık 4 yangın söndürme tüpü, çok sayıda spiral taşı ve makinesi bulundu.  

AA

HABERE YORUM KAT