1. HABERLER

  2. HABER

  3. Nokta Dergisi Yazı İşleri Müdürü Çapan'a Yurt Dışı Yasağı
Nokta Dergisi Yazı İşleri Müdürü Çapan'a Yurt Dışı Yasağı

Nokta Dergisi Yazı İşleri Müdürü Çapan'a Yurt Dışı Yasağı

"Cumhurbaşkanına hakaret ve terör örgütü propagandası" yapıldığı gerekçesiyle bu haftaki sayısı toplatılan Nokta dergisinin sorumlu yazı işleri müdürü Murat Çapan, sevk edildiği mahkemece yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

A+A-

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen ve soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığınca tutuklama talebiyle nöbetçi İstanbul 1. Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk edilen Çapan'ın sorgu işlemi sona erdi.

''Cumhurbaşkanına hakaret'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçlarından sorgulanan Çapan, "yurt dışına çıkış yasağı" ve "evine en yakın güvenlik birimine haftada bir imza verme zorunluluğu" şeklindeki adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Nokta dergisinin bu haftaki sayısı, "Cumhurbaşkanı’na hakaret ve terör örgütü propagandası" yapıldığı gerekçesiyle toplatılmış, derginin, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabına erişimin engellenmesine karar verilmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT