Noel Tatilinde Evsizlere Camide Yemek Veriliyor

26.12.2015 23:45
Noel Tatilinde Evsizlere Camide Yemek Veriliyor
İngiltere'nin Birmingham kentinde bir grup gönüllü, Merkez Camii'nde evsizler için yemek yapılan bir mutfak kurdu. Noel haftası olduğu için birçok kamu kurumunun kapalı olduğu kentte gönüllüler, bir hafta boyunca evsizlere yemek dağıtacak.

İngiltere'de en çok evsizin yaşadığı kentlerin başında gelen Birmingham'da bir grup gönüllü, Merkez Camii'de evsizler için yemek yapılan bir mutfak kurdu. Noel haftası dolayısıyla birçok kamu kurumunun kapalı olduğu kentte gönüllüler, 24 Aralık'tan 1 Ocak'a kadar evsizlere yemek dağıtacak.

Independent gazetesine konuşan 'Noel mutfağı'nın gönüllülerinden Kasim Choudry, her gün yaklaşık 150 evsize yemek verdiklerini söyledi. Evsizlere hizmet veren birçok servisin Noel haftası nedeniyle kapalı olduğu için mutfağı bu hafta faaliyete geçirdiklerini söyleyen Choudry, grubun amacını şöyle anlattı:

''İnsanlara en çok ihtiyaç duydukları zamanlarda yardımcı olabilmek güzel. Birmingham, farklılıklara ve çeşitliliklere rağmen birlikte yaşayabilen bir topluluğa sahip. Bu şekilde yoksulluğa karşı mücadele edebiliriz.''

Kaynak: The Independent

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim