1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Nöbetçi İçkisever Sazanlar İşbaşında!
Nöbetçi İçkisever Sazanlar İşbaşında!

Nöbetçi İçkisever Sazanlar İşbaşında!

Bütün dindarları rahat, zengin, “yandaş” zanneden “sazanlarımız”, içki konusunda gösterdikleri duyarlılığın binde birini daha önemli haklar, başka özgürlükler konusunda da gösterebilse keşke. Ali Emre'nin yorumu:

07 Temmuz 2011 Perşembe 13:24A+A-

Nöbetçi Sazanlar / Ali Emre

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların, kargaların bile güleceği söylentilere gözü kapalı inananların, zihnini kiraya verip benliklerini rehnedenlerin, kırk yıl düşünseniz aklınıza gelmeyecek maskaralıklarla gündem oluşturanların cirit attığı bir ülke burası.

Mecliste süs bitkisi gibi oturup kendi ayaklarına yine kendilerinin doladığı ipi nasıl çözeceğini bilemez hâlde şaşkın şaşkın dolaşan politikacılardan tutun, canlı yayında okuduğu gazeteyi bir yorum yüzünden yırtarak kahramanlığa soyunan psikopat sunuculara kadar her türden insan geçit resmi yapıyor adeta aramızda.

Kimi üniversite öğrencilerinin, şapşal mankenlerin incilerini; kendisine mikrofon uzatılınca kasılarak konuşan fakat insanı gülmekten yerlere düşürecek kadar büyük bir cehalet sergileyen malumatfüruşları, ekranda beş saat konuştuğu hâlde derde deva bir tek cümle bile söylemeyen akademisyenleri bir kenara koyuyorum. Yaşadığı köyde içecek bir damla su bile bulunmadığı hâlde Obama için kurban kesip poz veren ağamız da olmuştu zira bizim, uyuşturucu satarken yakalanınca “Türk ekonomisi işte böyle baltalanıyor!” diye feveran eden tüccarımız da. Elifi mertek sanan, iki kelimeyi bir araya getirip cümle kuramayan, meclisin tavanına çiğ köfte yapıştırmakla övünen vekilleri de görmüştük nitekim; maç bitiminde ya da asker uğurlamalarında konu komşuyu sığınaklara kapanmak zorunda bırakan, sıktığı kurşunlar yüzünden ölen minicik çocukların cesedi başında pişkin pişkin sırıtan rezilleri de. Hele şimdi hayattan ve dünyadan kopuk, hiç okumayan, maç ve magazinden başka bir şeyle uğraşmayan bir “internet kuşağı” yetişiyor ki tam evlere şenlik.

Yazının Devamı...

HABERE YORUM KAT