1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. New York'ta Mısırlılar Sisi’yi Protesto Etti
New Yorkta Mısırlılar Sisi’yi Protesto Etti

New York'ta Mısırlılar Sisi’yi Protesto Etti

New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) önünde eylem yapan darbe karşıtı Mısırlı gruplar ile darbeyi destekleyen Mısırlılar arasında gerginlik yaşandı.

A+A-

Mısır'daki askeri darbe ve katliamları protesto etmek isteyen grup ile Sisi yanlıları, BM önündeki Dag Hammarskjold Park'ta aynı saatlerde gösteri düzenledi. Parkın farklı köşelerinde toplanan göstericiler sloganlar atarak görüşlerini dile getirdi. 

Sisi yanlıları, eylemlerini danslar eşliğinde, darbe karşıtları ise zincire vurulmuş, dar ağacındaki Sisi kuklası ile gerçekleştirdi.

Askeri darbe ve katliamları protesto eden grup, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye lehinde dövizler taşıdı. Gösteride söz alanlar, duyarlı yaklaşımı dolayısıyla Türkiye'ye teşekkür etti. Mısır'daki askeri darbe ve katliamları "terörist faaliyet" olarak niteleyen grup, "Sisi gitmeli" diye slogan attı. 

New York dışından da göstericilerin katıldığı ve 4,5 saat süren eylemler sırasında polis yoğun güvenlik önlemleri aldı. Grupların zaman zaman birbirlerine sataşmaları nedeniyle 1. Cadde'yi kısmen trafiğe kapatmak zorunda kalan polis, tarafların bir araya gelmemesi için yoğun çaba harcadı. 

AA

b8184df179f827a4e178dca86dfdfd73.jpg.thumb_700.jpg

5d0169e121adc44da2abc542fdf23097.jpg.thumb_700.jpg

HABERE YORUM KAT