1. HABERLER

  2. HABER

  3. New York Times: Erdoğan Yoldan Çıktı!
New York Times: Erdoğan Yoldan Çıktı!

New York Times: Erdoğan Yoldan Çıktı!

Amerikan gazetesi New York Times, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'yoldan çıktı' ifadesini kullanırken, Fethullah Gülen hakkında da 'karizmatik vaiz' dedi.

A+A-

Paralel örgütle bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine haberlere imza atan Amerikan gazetesi New York Times, Erdoğan'ın sert tepkisine yine kara propagandayla cevap verdi.

"Türkiye'deki seçim Erdoğan için referandum" başlığı altında, Shreeya Sinha imzasıyla çıkan yazıda yine Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na göndermeler yapıldı, MİT TIR'ları hatırlatıldı, Putin göndermesinde bulunuldu, altın klozet denildi, basın özgürlüğünden söz edildi.

Konu başlıklarına bakıldığında, New York Times'ın yazdıklarının tamamının, Türkiye'de CHP, HDP, MHP ve paralel örgütün hiçbir etik sınır ve milli hassasiyet gözetmeden hoyratça Erdoğan'a ve devlete karşı başlattıkları saldırıda kullanılan tezviratlardan alıntılandığı görülüyor.

Dünyanın en önemli gazetelerinden olduğu iddia edilen New York Times gibi bir gazetede, yalanların, iftiraların, hakaretlerin copy-past marifetiyle kayda geçirilmiş olması, ve bunun da "analiz" kisvesine büründürülüp pazarlanması, uluslararası medyanın gerçek seviyesini ortaya koydu.

Baştan aşağı Erdoğan karşıtlığı üzerine kurgulanmış olan yazıda, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı hakkında "artık yoldan çıktı" ifadesinin kullanılması da ayrı bir hadsizlik olarak dikkat çekiyor.

New York Times, Erdoğan için "artık yoldan çıktı" derken, Fethullah Gülen'den bahsederken ise "karizmatik vaiz" ifadesine başvuruyor. Ayrıca Fethullah Gülen'in gülümserken özenle çekilmiş, "sempatik" bir fotoğrafının kullanıldığı da görülüyor.

1433451570944.jpg

Kaynak: Star.com.tr

HABERE YORUM KAT