1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Netanyahu: “Üç Askerin Kaçırılmasının Arkasında Hamas Var”
Netanyahu: “Üç Askerin Kaçırılmasının Arkasında Hamas Var”

Netanyahu: “Üç Askerin Kaçırılmasının Arkasında Hamas Var”

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu, 3 İsrail askerinin kaçırılmasının arkasında İslamî Direniş Hareketi (Hamas)'ın olduğunu söyledi.

A+A-

İşgal rejimindeki gazetelerden Haaretz’in haberine göre, askerlerin kaçırılışını değerlendiren Netanyahu, askerlerin kaçırılmasının arkasında Hamas Hareketi'nin olduğunu, kaçırma işinin çok ağır ve tehlikeli sonuçlar doğuracağını ifade etti.

Kaçırma konusunda Abbas Yönetimi'ni de suçlayan Netanyahu, “Eylemi yapanlar Filistin Yönetimi'nin kontrolü altındaki topraklardan geldiler. Dolayısıyla onların iadesi için elinden geleni yapması gerekir” dedi.

Geçen Perşembe günü kaçırıldıkları tahmin edilen 3 Siyonist askerin bulunması için işgal ordusu operasyonlarını sürdürüyor. Şimdiye kadar kaçırılanların izlerine rastlanılmazken, işgal rejimi olaydan Hamas Hareketi'ni sorumlu tutuyor.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın daha önce Şalit’i kaçırıp onunla binden fazla esiri serbest bıraktırması, şu anda Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan beş binden fazla esiri özgürlüğe kavuşturma yolunu da gösterdi. Uzmanlar ve istihbarat birimleri bu üç askerin de aynı amaçla kaçırıldığının tahmin edildiğini söylüyor.

FİEM

HABERE YORUM KAT