1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Nehir Aydın Gökduman Çocuklarla Buluştu
Nehir Aydın Gökduman Çocuklarla Buluştu

Nehir Aydın Gökduman Çocuklarla Buluştu

Sitemiz yazarlarından Nehir A. Gökduman 'Her Okula Bir Yazar’ projesi dahilinde, Gaspıralı İsmail İlköğretim Okulu’na konuk oldu.

02 Mart 2012 Cuma 08:50A+A-

Bağcılar'daki İlçe Milli Eğitim AR-GE Birimi, “Her Okula Bir Yazar” projesi kapsamında bir çalışma başlattı. Okullarda kitap okuma bilincini geliştirme, okuma alışkanlığı edindirme, öğrencileri okudukları kitapların yazarlarıyla buluşturarak, aradaki diyalogu güçlendirme ve tüm bunları yaparken öğrenciyi doğru yönlendirmeyi hedefleyen Ar-GE birimi proje dahilinde 100 yazarla görüştü. Yazarlar proje hakkında bilgilendirilerek okullara davet edildi.  

“Her Okula Bir Yazar Projesi”  2011-2012 eğitim öğretim yılını kapsayan projede  şubat ayı itibariyle; Yusuf  Dursun, Bestami YAZGAN, Doğan CÜCELOĞLU, Ekrem KAFTAN, Çağrı CEBECİ, Yavuz Bülent BAKİLER,  Filiz ÖZDEN,  Filiz GÜNER okullarda öğrencilerle buluştu. Mart ayı içerisinde; Yavuz BAHADIROĞLU, Sibel ERASLAN, Ali URAL, Ali Erkan KAVAKLI, Melike GÜNYÜZ, Melek ÇE, Mevlana idris, Yalvaç Ural, Mehmet Niyazi ÖZDEMİR,  Sevinç ÇOKUM, Fatih Erdoğan, Demirhan KADIOĞLU, Sait Türkoğlu, Şerif AYDEMİR, Bahattin KARAKOÇ, Sadık YALSIZUÇANLAR, Yusuf ÇAĞLAR, Orhan BİLİR, okullara konuk olacak yazarlardan bir kısmı.

Bağcılardaki 80 okulda yürütülen “Her Okula Bir Yazar” etkinliğiyle erdemli kültürlü, değerlerine sahip çıkan, eğitimli genç kuşakların oluşumuna katkı hedefleniyor. Proje, 2012 öğretim yılının kapanışına kadar sürecek. 

29 Şubat’ta, 'Her Okula Bir Yazar’ projesi dahilinde, Bağcılar Gaspıralı İsmail İlköğretim Okulu’nun yazar konuğu ise Nehir Aydın Gökduman’dı. Program Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul’un konuşmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kuş, Şube Müdürü Aziz Erdoğan, Okul Müdürü Ahmet Akdüzen, Her Okula Bir Yazar Proje Sorumlusu Mükremin Köse ve okul öğretmenleri de programa katıldılar. Okulun konferans salonunda her sınıftan öğrencilerle bir araya gelen Gökduman, kitap sevgisi, kitap okumanın önemi ve teknikleri, kitapların bize kazandırdığı erdem ve güzellikler hakkında seminer sundu. Okudukları kitapların yazarıyla söyleşi imkânı bulan öğrenciler de programa aktif olarak katıldılar. Yazara pek çok konuda sorular yönelten çocukların heyecanlı ve sevinçli oldukları gözlendi.

Çocuklara kompozisyon ve güzel yazı yazmada da önerilerde bulunan Gökduman, okurlarıyla birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Program plaket takdimiyle sona ererken Ekin Yayınları'ndan çıkan "Peygamberleri Seviyorum" adlı Nehir Aydın Gökduman'ın kitabına çocuklar bir hayli ilgi gösterdi. 

nehir-aydin-gokduman.jpg

nehir-aydin-gokduman_peygamberleri-seviyorum1.jpg

nehir-aydin-gokduman_peygamberleri-seviyorum.jpg

HABERE YORUM KAT

4 Yorum