1. HABERLER

  2. HABER

  3. Nedim Şener'in Sözleri Yalanlandı
Nedim Şenerin Sözleri Yalanlandı

Nedim Şener'in Sözleri Yalanlandı

Ergenekon soruşturması çerçevesinde tutuklanan gazeteci Nedim Şener, Soner Yalçın’ı tanımadığını söylemişti.

10 Eylül 2011 Cumartesi 14:46A+A-

Nedim Şener, Soner Yalçın gözaltına alındıktan sonra 22 Şubat 2011 tarihinde Posta'daki köşe yazısında Soner Yalçın'ı tanımadığını söylemişti. Telefon kayıtları Nedim Şener'i yalanlıyor...

Ergenekon soruşturması çerçevesinde tutuklanan ve dün haklarındaki iddianame kabul edilen gazeteci Nedim Şener, Soner Yalçın’ı tanımadığını söylemişti. Ancak dün açıklanan OdaTV iddianamesindeki dinlemeye takılan telefon kayıtları Şener’i yalanlıyor.

Nedim Şener OdaTV operasyonunda gözaltına alınan Soner Yalçın'ın ifadesinin ardından 22 Şubat 2011 tarihinde Posta gazetesindeki köşesinde Soner Yalçın'ı tanımadığını ve onunla hiç görüşmediğini yazmıştı.

Nedim Şener yazısında şu ifadelere yer vermişti:

"Soner Yalçın ve arkadaşlarının tutuklandığı Ergenekon soruşturması kapsamında Odatv’ye yapılan baskında, bir bilgisayarda “Ulusal Medya 2010” başlıklı klasör bulunuyor. Klasörün içinde Orgmu, Hanefi, Toplantı, Nedim, Sabri gibi dökümanlara rastlanıyor. Yine aynı dökümanda “Hanefi’nin kitabı ne durumda? Referandum öncesine yetiştirilmeli. Nedim’i sıkıştırın, Nedim’in Emniyet ile bağlantıları önemli, devam ettirsin. Nedim ile Hanefi’nin görüş ayrılığı gündem yapılmamalı” gibi cümleler bulunuyor. Soner Yalçın mahkemede bu dokümanın kesinlikle kendisine ait olmadığını söylüyor. Sonra da kendisine ait olmadığını söylediği dokümanda geçen ‘Nedim’ için “Gazeteci Nedim Şener olabilir” diyor! Soner Yalçın ile hayatımda hiç karşılaşmadım. Tanımam."

Nedim Şener'in “Soner Yalçın'ı tanımam” şeklindeki ifadesini OdaTV iddianamesinde dinlemeye takılan telefon görüşmeleri yalanladı. İşte o görüşme:

soner-yalcin-nedim-sener-telefon-gorusmesi.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum