1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Neden Konuşmuyorum” Açıklaması
“Neden Konuşmuyorum” Açıklaması

“Neden Konuşmuyorum” Açıklaması

Genelkurmay Başkanı Org. Özel, neden konuşmadığıyla ilgili bir açıklama yaptı, "Kamu görevlisi olduğum için gerekmedikçe konuşmuyorum." dedi.

A+A-

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Anadolu Ajansı aracılığı ile önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Org. Necdet Özel'in Balyoz kararlarıyla ilgili açıklaması:

- Son zamanlarda sık sık 'Neden konuşmuyor?' sorusu ile karşılaşıyorum. Genelkurmay Başkanı, devlet sorumluluğu bulunan, görev ve yetkileri yasalarla belirlenmiş, TSK'nın Komutanı ve bir kamu görevlisidir.

- Bir kamu görevlisinin; konuşacağı konuyu, yeri, zamanı ve muhataplarını doğru analiz etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle, mümkün oldukça konuşmamaya ve gündemde olmamaya gayret sarf ediyorum.

BALYOZ DAVASI

- Tarihi davalarla ilgili verilen yargı kararlarının; ihtisas sahipleri tarafından tartışılmasının, sonuçlarının yürütme ve yasama organları tarafından değerlendirilmesinin ve vicdani muhasebesinin de yüce milletimiz tarafından yapılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.   

- (Balyoz Davası) Karar sonrası tahliye edilen arkadaşlarımın çoğunluğunun Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensubu olduğu ifade edilerek TSK içinde ayrımcılık yapma, nifak sokma ve huzur bozmaya yönelik girişimleri kınıyorum.

 

HABERE YORUM KAT