“Neden Konuşmuyorum” Açıklaması

21.10.2013 14:47
“Neden Konuşmuyorum” Açıklaması
Genelkurmay Başkanı Org. Özel, neden konuşmadığıyla ilgili bir açıklama yaptı, "Kamu görevlisi olduğum için gerekmedikçe konuşmuyorum." dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Anadolu Ajansı aracılığı ile önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Org. Necdet Özel'in Balyoz kararlarıyla ilgili açıklaması:

- Son zamanlarda sık sık 'Neden konuşmuyor?' sorusu ile karşılaşıyorum. Genelkurmay Başkanı, devlet sorumluluğu bulunan, görev ve yetkileri yasalarla belirlenmiş, TSK'nın Komutanı ve bir kamu görevlisidir.

- Bir kamu görevlisinin; konuşacağı konuyu, yeri, zamanı ve muhataplarını doğru analiz etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle, mümkün oldukça konuşmamaya ve gündemde olmamaya gayret sarf ediyorum.

BALYOZ DAVASI

- Tarihi davalarla ilgili verilen yargı kararlarının; ihtisas sahipleri tarafından tartışılmasının, sonuçlarının yürütme ve yasama organları tarafından değerlendirilmesinin ve vicdani muhasebesinin de yüce milletimiz tarafından yapılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.   

- (Balyoz Davası) Karar sonrası tahliye edilen arkadaşlarımın çoğunluğunun Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensubu olduğu ifade edilerek TSK içinde ayrımcılık yapma, nifak sokma ve huzur bozmaya yönelik girişimleri kınıyorum.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim