1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ne Kitapları Var Ne Bütünlemeleri
Ne Kitapları Var Ne Bütünlemeleri

Ne Kitapları Var Ne Bütünlemeleri

AÖF kredili sistemle birlikte bütünleme sınavları da kaldırıldı. Sistemle ilgili birçok sıkıntı yaşayan öğrenciler YÖK'ün bu hakkı yeniden tanımasını istiyor.

A+A-

Aysel Yaşa / Yeni Şafak

Geçtiğimiz yıl kademeli olarak kredili sisteme geçen ve bu yıl da tüm bölümlerde kredili sistemi uygulayan Açıköğretim Fakültesi, sistemindeki eksiklikler yüzünden öğrencileri zor durumda bırakıyor. Fakülteye, topladıkları imzaları gönderen, sosyal medyadan da kampanya başlatan öğrenciler, YÖK'ün diğer üniversitelilere bütünleme hakkı tanınması yönündeki ilkesinin kendilerine de uygulanmasını istiyor.

Kredili sistemin eksiklikleri giderilememişken bir de kitaplara ulaşma sıkıntısı yaşayan öğrenciler sınavlara hazırlıksız yakalandılar. Ayrıca YÖK'ün 2012 yılında aldığı kararla tüm üniversitelere 'Bütünleme Sınav Hakkı' tanınırken, Anadolu Üniversitesi'nin açık öğretimde kredili sisteme uygulanamayacağı kararı alınması da öğrencileri mağdur eden bir diğer uygulama oldu.

YÖK'ün 2012 yılında aldığı kararla tüm üniversitelere 'Bütünleme Sınav Hakkı' tanınırken, Anadolu Üniversitesi'nin 'bütünleme olmayacak' kararı öğrencileri isyan ettirdi.

 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum