1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. NATO’ya Canlı Bomba Darbesi: 4 Ölü
NATO’ya Canlı Bomba Darbesi: 4 Ölü

NATO’ya Canlı Bomba Darbesi: 4 Ölü

Afganistan'da bir NATO konvoyuna, ABD'nin Kabil büyükelçiliğinin hemen yakınında düzenlenen saldırıda 4 NATO askeri öldürüldü.

A+A-

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bomba yüklü araçla NATO konvoyuna düzenlenen saldırıda Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü’nün (ISAF) dört mensubu hayatını kaybetti. 

ISAF’tan yapılan yazılı açıklamada, “Kabil’de düşman saldırısı sonucu dört ISAF görevlisinin hayatını kaybettiğini  teyit ediyoruz. ISAF ve Afgan yetkililer olayı araştırıyor” ifadeleri yer aldı. ISAF, saldırıda ölen görevlilerin kimliği ile ilgili bilgi vermedi.

ABD'nin Kabil Büyükelçiliği'ne çok yakın mesafede düzenlenen canlı bomba saldırısında, İçişleri Bakanlığının verdiği bilgiye göre, 18 sivil de yaralandı. Bakanlık, yaralılardan bazılarının durumunu ağır olduğunu belirterek, olaydan Taliban’ı sorumlu tuttu. Saldırıyı kınayan İçişleri Bakanlığı, 17 aracın kullanılmaz hale geldiğini bildirdi.

Görgü tanığı Haşmatullah Amiri ise “Olay yerinde 10 yabancı askerin cesedini saydım, çok sayıda sivil de yaralandı. Çok uzak mesafedeki iş yerlerinin camları da kırılmış” dedi. Saldırıda, çok sayıda araç ve bölgedeki iş yeri hasar görürken, NATO güçlerine ait iki zırhlı araç ise kullanılmaz hale geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans gelirken, bölgedeki yollar saatlerce trafiğe kapatıldı.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum