NATO Saldırısında Afgan Kadınlar Katledildi

16.09.2012 20:28
NATO Saldırısında Afgan Kadınlar Katledildi
Afganistan'ın doğusundaki Laghman'da NATO'nun hava saldırısında en az 8 Afgan kadını katledildi.

BBC’nin verdiği habere göre; Afganistan'ın doğusundaki Laghman eyaletinde NATO'nun düzenlediği hava saldırısında en az 8 Afgan kadının hayatını kaybettiği bildirildi.

Muhabirler, saldırının düzenlendiği yerin merkezi hükümetin erişemediği, uzak bir bölgede bulunduğunu kaydediyorlar.

Laghman'daki yerel yetkililer BBC'ye yaptıkları açıklamada en az 8 kişinin öldüğünü söylerken, eyalet yönetimi üyelerinden Gülzar Sangarwal 9 kadının öldüğünü söyledi.

Daha önceki saatlerde de Afganistan yerel polisinin 4 NATO askerini öldürdüğü açıklanmıştı.

Güneydeki Zebul eyaletinde bir kontrol noktasına düzenlenen saldırıdan sonra 5 polisin ortadan kaybolduğu, birinin ise öldürüldüğü kaydedildi.

NATO askerlerinin Pakistan sınırı yakınlarındaki Zebul bölgesinde yer alan Mezan'da Afgan polis üniforması giymiş bir kişi tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Afganistan kaynaklı bir haberde, öldürülen NATO askerlerinin özel birliklere üye olduğu belirtildiyse de, NATO bunu reddetti.

Dün de polis üniformalı bir şahsın bir başka kontrol noktasına düzenlediği saldırıda 2 İngiliz askeri ölmüştü. Olayda bir Afgan polisin yaralıymış gibi davrandığı ve devriye gezen İngiliz askerleri yardımına gelince ateş açıp 2 İngiliz askerini öldürdüğü, bunun üzerine açılan ateşte kendisinin de öldürüldüğü açıklandı.

Cuma günü ise Afganistan'ın güneyindeki Bastion Kampı'na düzenlenen Taliban saldırısında 2 Amerikan deniz piyadesi öldü. Taliban militanları Helmand eyaletinde büyük bir alana yayılmış olan Bastion Kampı'na girmeyi başardı ve ABD'ye ait 6 Harrier uçağını tahrip etti.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim