1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. NATO, Libya'yı Afganistan'a Çeviriyor!
NATO, Libyayı Afganistana Çeviriyor!

NATO, Libya'yı Afganistan'a Çeviriyor!

NATO, Afganistan'da şu ana kadar izlediği 'sivilleri öldürme' taktiğinin aynısını Libya'da uygulamaya başladı. Dün gece 13 sivili “yanlışlıkla” öldürdü.

02 Nisan 2011 Cumartesi 20:52A+A-

NATO, Afganistan işgalin başladığı günden yaptığını Libya'da da uygulamaya koydu. Afganistan'da hemen hemen her gün NATO güçleri tarafından siviller öldürülüyor. Öldürme olaylarından sonra da hep aynı açıklama yapılıyor: "Yanlışlıkla öldürdük". NATO bu yöntemle Afganistan'da şu ana kadar binlerce masum Afgan kadın ve çocuğu öldürdü.

Libya'da Kaddafi'ye karşı başlatılan isyandan sonra ülkeye yapılan müdahale ve ardından  NATO'nun gelmesiyle birlikte Afganistan'daki durum şimdiden burada kendini göstermeye başladı.

9 Muhalif 4 de Sivil Öldürüldü

Libya'nın doğusunda NATO'nun dün geceki bir hava bombardımanında yanlışlıkla 9 muhalifle 4 sivilin öldürüldüğü bildirildi.

Ecdebiye kentinde, muhaliflerle ilişkilerden sorumlu bir siyasi yetkili, Brega'da petrol tesisi yakınlarında dün gece NATO'nun hava bombardımanı düzenlediğini ve bombardımanda yanlışlıkla 9 muhalifle 4 sivilin öldüğünü belirtti.

İsa Hamis, AFP'ye yaptığı açıklamada, bir muhalifin sevinç gösterisi olarak havaya ateş açtığını, bir koalisyon uçağının da biri ambulans 5-6 araçlık konvoya ateş ettiğini anlattı.

Ölenlerin 9'unun muhalif, diğerlerinin de ambulansta bulunan biri sürücü 3 tıp öğrencisi olduğu belirtiliyor. (Dünya Bülteni)

HABERE YORUM KAT