1. HABERLER

  2. HABER

  3. NATO: Irak'ta İşimiz Yok, Girmeyi Düşünmüyoruz
NATO: Irak'ta İşimiz Yok, Girmeyi Düşünmüyoruz

NATO: Irak'ta İşimiz Yok, Girmeyi Düşünmüyoruz

NATO Genel Sekreteri Rasmussen, "Irak'ta NATO için bir rol öngörmüyorum ama tüm taraflara şiddetin durdurulması çağrısı yapıyorum." dedi.

A+A-

NATO Genel Sekreteri Andres Fogh Rasmussen, İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia Margallo ile düzenlediği ortak basın toplantısında soruları cevaplandırdı.

Irak'taki şiddeti kınadığını ifade eden Rasmussen, "Kararlı bir şekilde, rehin alma olaylarını da kınıyorum. NATO olarak, rehin alınanların ailelerinin, yakınlarının yanındayız. En kısa zamanda serbest bırakılmalarını istiyoruz. Bu tip bir suçun haklılığını savunacak hiçbir şey olamaz" dedi.

Türkiye'nin çağrısıyla NATO'nun acil toplantı yaptığını hatırlatan Rasmussen, "Türkiye'nin Musul'a olası bir askeri müdahalesine NATO destek verir mi?" sorusuna, "Türk yönetimi, olanlar hakkında bize bilgi verdi. Gerçekten sadece bir bilgilendirme toplantısıydı. Ben, NATO'nun Irak'ta bir rolü olduğunu düşünmüyorum ama olanları çok yakından izliyoruz. Şiddetin sonuçlanması için her yönden çalışıyoruz. Rehineler koşulsuz bir şekilde serbest bırakılmalı" cevabını verdi.

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT