1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. NATO Bombaları 7 Çocuğa Daha Mezar Oldu!
NATO Bombaları 7 Çocuğa Daha Mezar Oldu!

NATO Bombaları 7 Çocuğa Daha Mezar Oldu!

Afganistan’ın Kapisa bölgesindeki iki eve düzenlenen hava saldırısında 7'si çocuk 8 savunmasız insan can verdi.

10 Şubat 2012 Cuma 16:18A+A-

Yine katliam!

Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Kapisa bölgesindeki iki eve düzenlenen hava saldırısında 7'si çocuk 8 kişinin öldüğünü belirtti.

Hamid Karzai'nin makamından yayımlanan bildiride, Kabil'in kuzeydoğu kesiminde yer alan ve Fransız askerlerinin kontrolü altında olan Kapisa bölgesi valiliğinin verdiği bilgiye göre, bölgedeki Geyava köyündeki iki eve düzenlenen saldırı sonucu 7'si çocuk 8 kişinin öldüğü ifade edildi.

Kapisa polisi de, ''iki gün önce özel yabancı güçlerin köyde bir eve saldırdığını, ertesi gün de uçakların aynı bölgede bulunan bir eve saldırı düzenlediğini, saldırılarda 8-15 yaş arası yedi çocuk ve 20 yaşındaki bir gencin öldüğünü'' belirtti.

Polis, bombardımanın bu evlerdeki Taliban unsurlarına yönelik düzenlendiğinin iddi edildiğini, bölgeyi denetlediklerini ve Taliban unsurlarının olmadığını, daha sonra Fransız komutanlığına kurbanların resimlerini gösterdiklerini kaydetti.

İSAF sözcüsü de AFP'ye yaptığı açıklamada, olayı doğruladı ancak ölü sayısı hakkında bilgi vermedi. Sözcü, Afgan ve koalisyon güçlerinden oluşan bir askeri ekibin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gittiğini söyledi.

Bölgeye, Afganistan savunma ve içişleri bakanlığı temsilcileri, parlamenterler ile yerel yöneticilerden oluşan bir ekibin de gittiği belirtildi.

 

HABERE YORUM KAT