1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. NATO Askerleri 2 Çocuğu Taciz Etti
NATO Askerleri 2 Çocuğu Taciz Etti

NATO Askerleri 2 Çocuğu Taciz Etti

NATO bünyesinde görev yapan iki İngiliz askeri 10 yaşındaki iki Afgan çocuğu taciz etti.

19 Ocak 2012 Perşembe 18:06A+A-

İngiliz gazetesi The Sun'ın ortaya çıkardığı skandalda, Afganistan'da İngiliz ordusunda görev yapan iki asker, 10 yaşında bir kız çocuğu ile aynı yaşta bir erkek çocuğuna cinsel tacizde bulunurken görüntülendi. İki askerin çocuklara yaptıkları cinsel tacizi videoya aldıkları ve bu görüntüleri arkadaşlarına gösterdiği ortaya çıktı. Görüntülerde askerler çocukları, cinsel organlarına dokunmaları için ikna ediyor.

Almanya'da Gözaltındalar

Skandalın patlak vermesinin ardından İngiliz ordusu, güvenlik gerekçesiyle söz konusu iki askeri Afganistan'dan Almanya'nın Paderbon kentindeki İngiliz askeri üssüne getirdi. Hakkında soruşturma başlatılan iki askerin burada gözaltında tutulduğu belirtildi.

Cameron: Şoke Oldum

Cinsel tacizin ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, bu ahlaksızca davranışı şiddetle kınadığını açıkladı. İngiltere Başbakanı David Cameron adına yapılan açıklamada da, Başbakan Cameron'ın iki İngiliz askerinin söz konusu davranışı karşısında şoke olduğu belirtilerek, "Askerlerin Afganistan'daki görevlerine son verildi" denildi.

NTVMSNBC

HABERE YORUM KAT