Nasrallah’ın Askeri Değilmiş de Yeni Olmuş!

21.10.2013 16:58
Nasrallah’ın Askeri Değilmiş de Yeni Olmuş!
Türkiyeli pilotlar karşılığında bırakılan Lübnanlı rehinelerin gerçekte asker oldukları sözlerinden de anlaşılıyor.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Lübnanlıları karşılamaya çeşitli partilerden bakanlar ve üst düzey siyasetçiler geldi. İçişleri Bakanı Mervan Şerbil, "Bugün düğünümüz var, bayramımız var" diye konuştu.

Lübnanlı rehineleri Türkiye 'den alıp Lübnan'a götüren Genel Güvenlik Müdürü Abbas İbrahim de Türkiye'ye, Katar'a ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e 9 vatandaşının serbest kalmasını sağladıkları için teşekkür etti.

"Bugünden Sonra Nasrallah'ın Askeriyim"

Serbest kalan rehinelerden Abbas Şuayb, omuzlarına doladığı Hizbullah bayrağıyla Lübnan basınına yaptığı açıklamada, "Beni Direniş Tugayları'nın üyesi olmakla suçluyorlardı. Hizbullah komutanı olmakla suçluyorlardı. Değildim, ama bugünden sonra kendimi Hasan Nasrallah'ın bir askeri olarak görüyorum" dedi.

Pilotları Kaçıranlara Teşekkür

Şuayb ayrıca Türkiyeli pilotları kaçıranlara da teşekkür etti ve bu sayede kendilerinin serbest kalması için gerekli müzakerelerin başladığını belirtti.

Tahminen esareti sırasında aldığı bir yara nedeniyle ancak bir baston yardımıyla yürüyebilen bir başka Lübnanlı ise "Durum hayal edebileceğinizden çok daha kötü. Çok ağır bir bedel ödedik" diye konuştu. 

 

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim