Nasrallah: Suriye'nin Egemenliğini Türkiye Tehdit Ediyor

31.03.2014 12:42
Nasrallah: Suriye'nin Egemenliğini Türkiye Tehdit Ediyor
Suriye'de Esed çetesinin halka yönelik katliamlarına en başından beri fiili olarak destek veren Hizbullah lideri Nasrallah, Türkiye'yi Suriye'nin egemenliğini tehdit etmekle suçladı.

HAKSÖZ-HABER

Esed'in Suriye halkına yönelik 3 yılı aşkın bir süredir sürdürdüğü kanlı operasyonlarına fiili destek veren Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, Türkiye'nin Suriye üzerindeki pozisyonunu eleştirdi.

Hizbullah'ın Suriye'deki varlığını 'siyasi pozisyon' olarak açıklayan Nasrallah, Suriye'deki katliamlara ortak olma gerekçesi olarak 'diğer tarafların savaşa katılmaları'nı gösterdi. Nasrallah ayrıca, Arap rejimlerinin Suriye yönetimini devirmek istediğini, kendilerinin herhangi bir egemenliği ihlal etmediklerini, Suriye topraklarına Suriye hükümetinin onayıyla girdiklerini ve krizin en başından beri siyasi çözümle halledilmesi gerektiğine inandıklarını söyledi.

Suriye'de bulunma gerekçeleri arasında Seyyide Zeynep Türbesi'ni korumayı sayan Nasrallah, Türkiye'nin hiç kimse tarafından bilinmeyen Süleyman Şah Türbesi'ni savunduğunu ve de Suriye'nin egemenliğini tehdit ettiğini iddia etti.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim