Nablus'ta Yahudi Yerleşimciler ile Filistinli Gençler Arasında Çatışma

11.01.2016 14:19
Nablus'ta Yahudi Yerleşimciler ile Filistinli Gençler Arasında Çatışma
Yahudi yerleşimcilerin Nablus'un doğusundaki Yusuf'un Kabri bölgesine düzenlediği baskın sırasında bu sabah işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı.

Yahudi yerleşimcilerin Nablus'un doğusundaki Yusuf'un Kabri bölgesine düzenlediği baskın sırasında bu sabah (11 Ocak Pazartesi) işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı.

Yüzlerce Yahudi yerleşimci bu sabah işgal ordusunun himayesinde ayin yapmak amacıyla kutsal kabul ettikleri Yusuf'un Kabri bölgesine baskın düzenledi.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerin otobüslerle ve özel araçlarla Avrata kontrol noktasından geçerek bölgeye geldiğini ve işgal güçlerinin de askeri araçlarla yerleşimcilere eşlik ettiğini söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin bölgede işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bağırıp çağırarak ayin yapmaya başladığı ifade edildi.

Yusuf'un Kabri bölgesinin çevresinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı, çatışmaların Amman Caddesi ile Belata Mülteci Kampı'nın kuzeyi girişimde yoğunlaştığı, işgal güçlerinin yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba kullandığı ve bombalardan çıkan gazdan birçok kişinin etkilendiği belirtildi.

KAYNAK: FEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim