1. HABERLER

  2. HABER

  3. Muzaffer’i Listeden Sil!
Muzaffer’i Listeden Sil!

Muzaffer’i Listeden Sil!

Akit, Danıştay tanığı Esra Feride Gökçimen’in ölüm tehdidi almasına neden olan ifadelerine ulaştı. İşte yakın korumayla dolaşan Danıştay tanığı Esra Feride Gökçimen’in ölüm tehdidi aldığı o ifadeler!

14 Nisan 2011 Perşembe 01:48A+A-

"Muzaffer Tekin'dir. Danıştay'a yapılan silahlı saldırıdan iki gün önce 4-5 kişilik kalabalık grup ile gelmiş ve Semih Tufan Gülaltay ile saatlerce toplantı yapmıştı."

"Ayrıca yine Danıştay'da yapılan silahlı saldırı eylemine gerçekleştiren Avukat Alparslan Arslan'ın da bu binaya kalabalık bir grup ile geldiğini görmüştüm. O zaman adını bilmiyordum ama eylemden sonra bu şahsın fotoğraflarını gazetelerde görünce Semih Tufan Gülaltay'ın yanına gelen şahıslardan biri olduğunu kesinlikle hatırladım."

"MUZAFFER TEKİN'İN İSMİNİ KURUCULAR LİSTESİNDEN SİLİN" TALİMATI

"Danıştay saldırısının yapıldığı gün, gece geç saatlerde Veli Kılıç benim kullandığım telefonu arayarak, "Şimdi beni dikkatle dinle, sana söyleyeceğim isimleri not al ve bunları www.ulusalbirlikkomitesi.com isimli siteden sil, bu acil durum, bunları bu gece mutlaka sildir", "Bu Semih Tufan Gülaltay'ın talimatıdır (…) sabah olmadan bu işin hallolması lazım" dedi Silmem istenen isimler 01-Muzaffer Tekin, 02- Savaşhan Tosunoğlu, 03- Mahmut Aydın ve soyadını hatırlayamadığı ama kurucu üye listesinde bulan Mahmut … isimli başka şahıstı." 

Ergenekon Terör Örgütü sanığı Semih Tufan Gülaltay'ın şirketinde çalışan Esra Feride Gökçimen, önceki günkü duruşmada, Danıştay saldırısından 2 gün önce Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin ve Alparslan Arslan'ın Semih Tufan Gülaltay'ın şirketinde toplantı yaptıklarını ayrıntıları ile anlattığı ifadesinin ardından kendisinin ölümle, oğlunun ise sakat bırakılacağına yönelik tehdit edildiğini açıklamıştı.

Akit, Danıştay tanığı Gökçimen'in ölüm tehdidi almasına neden olan ifadelerine ulaştı. Gökçimen, Danıştay saldırısından sonra 11 Temmuz 2006 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Müdürlüğü'nde verdiği ifadelerde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişimi, Danıştay saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen Alparslan Arslan'ın, Ergenekon sanığı Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin ile Semih Tufan Gülaltay'la ilişkilerini anlatıyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Esra Feride Gökçimen'in verdiği dilekçeleri dikkate alarak, tanık korunmasına ilişkin yönetmelik gereği "yakın koruma" şeklinde fiziki koruma sağlanmasına karar vermişti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A SUİKAST GİRİŞİMİ!

Esra Feride Gökçimen'in, geçtiğimiz duruşmada, "Tüm ifadelerim doğru" dediği emniyet ifadeleri şöyle:

"Bizzat şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum.

Bundan bir ay kadar önce Maltepe'de bir kavşak açılışı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gelecekti. Başbakanımız bu açılışla birlikte Maltepe ve çevresinde bir dizi daha açılış yapacaktı. Bu açılıştan bir gün önce Semih Tufan Gülaltay grubunun tetikçi kanadının hepsi Semih Tufan Günaltay'ın ofisine geldiler. Bu şahıslar her zaman iş yerinde bulunmazlar. Sadece Dursun Güler, Emre Gülaltay ve Necdet Atış isimli şahıslar eylem yapacağı zaman gelen insanlardır. Bu şahısların hepsi koyu takım elbiseli, silahlı ve genç yaştadırlar. Genellikle 10-15 kişi kadar vardırlar. Bu şahıslar gidecekleri yerin önemine göre çağrılıyor ve yapacakları eyleme gidiyorlardı. Eyleme genelde 7-8 kişi olarak giderlerdi. Bu şahıslardan bir kısmı Dursun Güler ile birlikte 2-3 hafta kadar önce bir gasp olayından yakalanıp tutuklandılar. Başbakanımız Maltepe'ye gelmeden önce hepsi birden gelmişlerdir. Büyük bir eylem hazırlığında oldukları belliydi. Bu şahıslar geldiğinde Emre Gülaltay ve Necdet Atış etrafında toplandılar ve konuşmaya başladılar. Bizden uzak mesafede oldukları için rahat konuşuyorlardı. Ben de eşimin yanına iş konusu ile ilgili konuşmak için inerken bu şahısların yanından geçtiğim sırada Emre Günaltay ve Necdet Atış toplanmış olan şahısları "Sen şu saatte Maltepe'de şurda olacaksın, sen şurda olacaksın" gibi talimatlarla yönlendiriliyor. Benim yakınlarından geçtiğimi görünce şahıslar çok rahatsız oldu ve konuşmayı kestiler. Ben de "Kusura bakmayın, rahatsız ettim" dedim. Ben bu olay Başbakan gelmeden bir gün önce olduğu için bu şahısların Başbakana suikast yapabileceklerini düşündüm. O gün çok anormal bir hareketlilik vardı. Şirkette benim gibi bazı insanlar bu konuda endişe duydular. Ancak bir eylem gerçekleşmedi, şahıslar eylemi gerçekleştiremedi mi yoksa başka bir eylem mi planlıyorlardı emin değilim, sadece tahmin ediyorum. Semih Tufan Gülaltay'ın Başbakana karşı yoğun bir nefreti vardı. Böyle bir eylem planlanmış olabilir. Zaten bu örgüt böyle bir eylemi yapabilecek kişilikte ve kapasitededir."

"MUZAFFER TEKİN SIK SIK GELİRDİ"

"Bizim bu binada (Aydınlar Mahallesi, İnönü Caddesi, E-5 üstü No:6 Küçükyalı-İstanbul) çalıştığımız süre zarfında bu şahısların Devlet adamı yada asker olduğunu söyledikleri bir çok şahıs binaya gelip gidiyordu. Bunların çoğunun ismini bilmiyorum, ama görsem tanırım. İçlerinden adını hatırladığım sadece Haşim Uçar isimli Albaydır, onu da bu binaya üniformalı olarak sık sık gelip gittiği için hatırlıyorum."

"Bu binaya sık sık gelen şahıslardan bir tanesi de yakın tarihte Ankara'daki Danıştay binasında yapılan silahlı saldırıda adı geçen Muzaffer Tekin'dir. Ben bu şahsın adını Muzaffer olarak biliyordum. Soyadını Danıştay saldırısından sonra gazetelerden fotoğraflarını görünce öğrendim. Bu şahsa sürekli komutan diye hitap ediliyordu. Bu şahıs geldiğinde sadece birinci katta bulunan parti kısmına çıkar, orada Semih Tufan Gülaltay ile baş başa görüşürlerdi. Bu şahıs en son olarak Danıştay da yapılan silahlı saldırıdan iki gün önce 4-5 kişilik kalabalık grup ile gelmiş ve Semih Tufan Gülaltay ile saatlerce toplantı yapmıştı."

"MUZAFFER TEKİN'İN İSMİNİ KURUCULAR LİSTESİNDEN SİLİN"

"Danıştay saldırısının yapıldığı gün, gece geç saatlerde Veli Kılıç benim kullandığım 0 533 681 .. .. yada, yine benim kullandığım 0 533 300 .. .. numaralı telefondan arayarak, "Şimdi beni dikkatle dinle, sana söyleyeceğim isimleri not al ve bunları www.ulusalbirlikkomitesi.com isimli siteden sil, bu acil durum, bunları bu gece mutlaka sildir" dedi, ben de bunu yapamayacağımı, bu işlerle benim uğraşmadığımı söyledim. Bunun üzerine Veli bana, "Bu Semih Tufan Gülaltay'ın talimatıdır, o zaman bu işle kim uğraşıyorsa onu bul ve bu işi hallettir, sabah olmadan bu işin hallolması lazım" dedi ve telefonu kapattı, birkaç dakika sonra beni tekrar arayarak Sami Alper Eren isimli şahsı 0 216 489 .. .. numaralı telefondan acil aramamı söyledi, ben de cep telefonumdan bu numarayı aradığımda Sami Alper Eren Veli Kılıç'ın bana verdiği ve silmemi istediği isimleri tekrar yazdırarak bunların partinin kurucu üye listesinden silinmesi gerektiğini söyledi. Silmem istenen isimler 01-Muzaffer Tekin, 02- Savaşhan Tosunoğlu, 03- Mahmut Aydın ve soyadını hatırlayamadığı ama kurucu üye listesinde bulan Mahmut … isimli başka şahıstı. Sami Alper Eren, bu isimlerin çok acil silinmesi gerektiğini, bu işi Çetin Çil'in yapması gerektiğini, ancak Çetin Çil'in telefon numarasının kendisinde olmadığını, bana verdiği isimleri Çetin Çil'i arayarak kendisine vermemi, bu isimleri silme işleminin bu gece halledilmesi gerektiğini söyledi."

"ALPARSLAN ARSLAN'I DA GÖRMÜŞTÜM"

 "Ayrıca yine Danıştay'da yapılan silahlı saldırı eylemi gerçekleştiren Avukat Alparslan Arslan'ın da bu binaya kalabalık bir grup ile geldiğini görmüştüm. O zaman adını bilmiyordum ama eylemden sonra bu şahsın fotoğraflarını gazetelerde görünce Semih Tufan Gülaltay'ın yanına gelen şahıslardan biri olduğunu kesinlikle hatırladım. Binada takılan herkes Danıştay saldırısından sonra bu konuyla ilgili olarak çıkan haberleri gülerek ve hafife alarak okuyor ve "Demek ki biz hala önemli adamlarız, bu olayı bize bağlamaya çalışıyorlar" diye sohbet ediyorlardı."

KENAN KIRAN / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT