1. HABERLER

  2. HABER

  3. Muş'ta Öğretmenlerden Örnek Uygulama
Muş'ta Öğretmenlerden Örnek Uygulama

Muş'ta Öğretmenlerden Örnek Uygulama

İlci İnşaat Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi (Muş) öğretmenleri 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde okullarına yeni kayıt yaptıran öğrencilerin velilerini ziyaret ediyor.

A+A-

Daha verimli bir öğretim yılı için velileri ziyaret eden öğretmenler, bu ziyaretlerin yeni gelecek öğrencilerin motivasyonunu ve başarısını olumlu etkileyeceğini belirttiler. Öğrencilerin ve velilerin durumları ile ilgili nitelikli veri topladılar ve velilerin okuldan beklentilerini tespit ettiler. Konu ile ilgili olarak okul müdürü Hülya Kayacan, “Öğrencilerimizin başarıları öğretmen-veli iş birliği ile daha da artacaktır. Ayrıca bu ziyaretler okulumuza, yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizi daha iyi tanıma fırsatı sunmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin okula uyum süreci daha da kısalacaktır.” dedi. Okul öğretmenlerinden Sevda Taşkaya bu ziyaretlerinde; velilerle, öğrencinin başarısını artıracak durumlar, öğrencinin çalışma programları vs. konularında fikir alış verişinde bulunduklarını ve bu şekilde evinde ziyaret edilen öğrencilerin derslerdeki başarılarında bariz bir yükselme yaşandığını belirtti.

Yapılan bu ziyaretlerden memnuniyetlerini belirten velilerden Fikret Akyıldız yapılan bu ziyaretlerin, öğretmenlerin öğrenciler üzerindeki ilgisini ortaya koyduğunu belirterek şöyle dedi: “Bu ziyaretler kızım Songül’ün yeni okuluna alışması açısından bendeki endişeleri ortadan kaldırdı. Kızımı güvenilir ellere emanet ettiğimden emin oldum.” dedi.

mus-1.jpg

mus-2.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum